• In English
 • Маркіян Дмитрасевич зустрівся з Директором Департаменту допомоги розвитку МЗС Чехії Петром Гандаловичем

  Заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Маркіян Дмитрасевич провів зустріч із Директором Департаменту допомоги розвитку МЗС Чехії Петром Гандаловичем. Вони обговорили ключові потреби українських аграріїв та можливості надання їм підтримки Чехією.

  «Основний виклик, що стоїть напередодні посівної кампанії – брак обігових коштів в аграріїв. Причини зрозумілі – внутрішні ціни на агропродукцію дуже впали через дорогу логістику, тому фермери недоотримують прибуток і не мають достатньо коштів на продовження своєї роботи», – розповів Маркіян Дмитрасевич.

  За його словами, однією з ключових проблем агросектору наразі є також необхідність у забезпеченні генераторами підприємств переробної промисловості. Особливо гострою потреба в альтернативних джерелах енергії є на деокупованих територіях Харківщини, Херсонщини, Сумщини, Чернігівщини, Запоріжжя та Миколаївщини.

  Ще одна актуальна проблема для України – мінування та забруднення сільськогосподарських земель вибухонебезпечними предметами.

  Заступник Міністра подякував Петру Гандаловичу за допомогу, надану Україні Чеською Республікою та за участь Чехії в реалізації гуманітарної продовольчої ініціативи Grain from Ukraine.

  У ході зустрічі сторони обговорили питання євроінтеграційної роботи.

  «Ми активно працюємо в напрямі сільського та агророзвитку, реформи галузі рибництва, зокрема приведення національних законодавчих норм у цій сфері у відповідність до законодавства ЄС. А тому будемо вдячні за ваші експертні консультації для повноцінної євроінтеграції нашої держави. Цей напрям є для нас стратегічним і надважливим», – підкреслив заступник Міністра.

  Петр Гандалович своєю чергою зазначив, що Чехія розгляне можливість підтримки євроінтеграційної роботи України. Крім того, він підкреслив, що його країна вже активно допомагає українцям, які постраждали на тимчасово окупованих територіях, і продовжить це робити й надалі.