• In English
 • Маріупольський морський порт планує досягти 1,3 млрд грн чистого доходу у 2021-му, - Владислав Криклій
  Міністерство інфраструктури України, опубліковано 20 січня 2021 року о 14:05

  Сьогодні, 20 січня, на своєму засіданні Уряд затвердив фінансовий план державного підприємства «Маріупольський морський торговельний порт» на 2021 рік. Згідно з ним, підприємство планує отримати 1,3 млрд грн чистого доходу від реалізації продукції та 93,2 млн грн чистого прибутку. Про це повідомив Міністр інфраструктури Владислав Криклій.

  «Маріупольський морський торговельний порт – один із лідерів серед портів України. Попри пандемію та кризу підприємству вдалося обробити 7 млн 25 тис. тонн вантажів за підсумками минулого року, що на 8,4% більше у порівнянні з докарантинним 2019-м. Сьогодні ми затвердили новий фінансовий план підприємства на поточний рік. Ним передбачено отримання чистого доходу від реалізації продукції у розмірі 1,3 млрд грн та доходів у розмірі 1,4 млрд грн. Разом з тим, підприємство планує досягти 93,2 млн грн чистого прибутку», - зазначив очільник Міністерства.

  Згідно з фінпланом, загальна сума виплат до державного бюджету та цільових фондів складає 533,7 млн грн. Капітальні інвестиції передбачено в обсязі 389,8 млн грн.

  Основними напрямками капітальних інвестицій є:

  - капітальне будівництво (235,2 млн грн);

  - придбання основних засобів (56,7 млн грн);

  - придбання нематеріальних активів (2 млн грн);

  - модернізація, модифікація (добудова, дообладнання, реконструкція) основних засобів (43,9 млн грн);

  - ремонти (52 млн грн).

  За словами Владислава Криклія, при формуванні затвердженого плану Маріупольський порт дотримувався стратегії розвитку галузі та планів розвитку портів.

  Нагадаємо, 9 грудня 2020 року на своєму засіданні Уряд затвердив фінансовий план Адміністрації морських портів України на 2021 рік. Відповідно до нього, підприємство планує досягти понад 2 млрд грн чистого прибутку.