• In English
 • Марина Лазебна запропонувала депутатам Європарламенту дозволити українцям та українським бізнесам, переміщеним в ЄС, сплачувати податки в Україні
  Міністерство соціальної політики України, опубліковано 01 липня 2022 року о 12:17

  Міністр соціальної політики України Марина Лазебна під час візиту до Брюсселю обговорила з головою Комітету Європейського Парламенту з питань зайнятості та соціальних питань Драгошем Пислару можливості на рівні законодавства ЄС передбачити збереження податкового резидентства переміщеними до країн ЄС українцями та релокованими з України бізнесами.

  Мова йшла про те, щоб податок на прибуток, податок на доходи фізичних осіб та податки з діяльності ФОП вони могли продовжити сплачувати до бюджету України відповідно до українського законодавства, якщо основним центром їхньої ділової активності залишається Україна, навіть після спливу 180 днів перебування у країнах ЄС.

  Дагош Пислару зазначив, що оподаткування в більшій мірі регулюються національним законодавством країн-членів ЄС, однак ці питання насправді можна вирішити на рівні Євросоюзу, якщо пов’язати їх з дією директиви про тимчасовий захист. Він визнав, що озвучені пропозиції мають сенс та запевнив, що розпочне відповідні дискусії в Європарламенті та Єврокомісії з колегами, дотичними до вирішення таких питань.

  Також Марина Лазебна звернула увагу на необхідність зберігати соціальні гарантії, які надаються країнами-членами ЄС переміщеним українцям у рамках тимчасового захисту, в тому числі, якщо люди на певний час повертаються до України для вирішення особистих справ.

  Окремо сторони розглянули питання майбутніх пенсійних виплат тим українцям, які отримали статус тимчасового захисту та працювали в країнах ЄС під час його дії. А саме спільної виплати таких пенсій Україною та країнами ЄС навіть за відсутності двосторонніх угод про соціальне та пенсійне забезпечення. Сторони обговорили, яким чином має відбуватись врахування стажу та визначення пропорцій в яких країни виплачуватимуть пенсію людині в майбутньому. Драгош Пислару зазначив, що зараз слушний час для вирішення порушених питань, адже Європейський Парламент переглядає регламент ЄС №883 про координацію систем соціального захисту, який регулює відповідні питання в рамках країн ЄС. І під час цього перегляду вони можуть врахувати пропозиції України та поширити дію регламенту на людей, до яких застосовується директива щодо тимчасового захисту.

  Марина Лазебна та Драгош Пислару домовилися спільно опрацювати перелік необхідних змін до регламенту ЄС №883, а також законодавства ЄС щодо податкових питань.