• In English
 • Марина Лазебна взяла участь у засіданні міжвідомчої робочої групи з розробки проекту Національної стратегії безбар’єрності
  Міністерство соціальної політики України, опубліковано 10 лютого 2021 року о 11:44

  Міністр соціальної політики України Марина Лазебна взяла участь у першому засіданні міжвідомчої робочої групи з розробки проекту Національної стратегії безбар’єрності за участю першої леді України Олени Зеленської. 

  На засіданні було презентовано план роботи та шість стратегічних напрямів формування стратегії безбар’єрності, головною метою якої є розбудова безбар’єрності у різних вимірах суспільного життя України.

  До 6 напрямів, що ляжуть в основу Національної стратегії безбар’єрності, увійшли: соціальна, освітня, економічна, громадянська, фізична та цифрова безбар’єрність. Під кожен виділений стратегічний напрямок формуються тематичні експертні робочі групи. 

  Під час засідання Марина Лазебна зазначила , що для Мінсоцполітики, як і для всіх гілок влади, долучення до роботи над Національною стратегією є надважливим вектором руху щодо подолання дискримінації, соціальної ізоляції людей з інвалідністю, тестом для влади із забезпечення гідного життя людей.

  На першому етапі роботи учасники групи зосередяться на досліджені основних проблемних питань за кожним з напрямків та шляхами їх вирішення. Наступний крок – затвердження плану дій та підготовка законопроектів, орієнтованих на її імплементацію. Перший проект стратегії буде представлено вже на початку березня.

   Планується, що стратегія буде розроблена протягом найближчих двох місяців.

  Довідково

  Міжвідомча робоча група з розроблення проекту Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні створена Кабінетом Міністрів України на виконання Указу Президента «Про забезпечення створення безбар’єрного простору в Україні». До її складу ввійшли 11 міністрів, низка народних депутатів України, представники Офісу Президента України, державних органів влади, Національного інституту стратегічних досліджень, громадськості та експертів.