• In English
 • Марина Лазебна взяла участь у нараді з питань протидії дитячій злочинності, захисту прав та інтересів дітей
  Міністерство соціальної політики України, опубліковано 01 червня 2021 року о 18:20

  Сьогодні в Офісі Генерального прокурора відбулась спільна нарада керівників правоохоронних та інших державних органів з питань протидії дитячій злочинності, захисту прав та інтересів дітей, які стали жертвами злочинних посягань, а також формування системи правосуддя, дружнього до дитини.

  У своєму виступі Міністр соціально політики Марина Лазебна зазначила: “Для Мінсоцполітики як центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері захисту прав дітей, протидія домашньому насильству щодо дітей є окремим напрямком роботи, який будується з урахуванням певних особливостей.

  Адже дитина є постраждалою не лише у випадку, коли безпосередньо зазнала домашнього насильства, але і тоді, коли стає його очевидцем. Тому для дітей розробляються окремі програми психологічної підтримки, застосовуються сучасні ефективні форми роботи щодо допомоги дітям уразливих категорій, дітям, які потерпіли від злочинних посягань або стали свідками злочину.

  Найважливішим для запобігання та протидії домашньому насильству щодо дітей є небайдужість, сумлінне ставлення та чітка взаємодія всіх, хто має виявляти ознаки насильства у родині та реагувати на це відповідним чином, а це і працівники закладів освіти, медичних закладів, безумовно, соціальні працівники, працівники правоохоронних органів, судової системи”.

  Учасники наради відзначили, що важливим є виявлення дітей, які постраждали від насильства, запобігання проявам асоціальної поведінки учнів і студентів, заподіяння тілесних ушкоджень, знищення майна тощо.

  За результатами наради учасники домовились про подальші спільні дії щодо протидії дитячій злочинності, захисту прав та інтересів дітей, вдосконалення механізмів міжвідомчої взаємодії.