• In English
 • Марина Лазебна висловила подяку експертам та фахівцям за внесок у посилення спроможності громад виконувати власні повноваження у сфері надання соціальних послуг
  Міністерство соціальної політики України, опубліковано 01 березня 2021 року о 14:15

  Марина Лазебна, Міністр соціальної політики, подякувала громадським організаціям, які в рамках проекту «Спільно. Соціальні послуги для сімей у громаді» підготували посібник для представників органів місцевого самоврядування, структурних підрозділів, служб у справах дітей, надавачів соціальних послуг щодо впровадження у громадах інтегрованих соціальних послуг для сімей з дітьми.

  Мінсоцполітики в умовах децентралізації та роботи новостворених територіальних громад ініціює впровадження моделі соціального захисту населення, в основі якої саме громада визначає пріоритети розвитку соціальних послуг, розробляє та затверджує плани соціально-економічного розвитку з урахуванням визначених потреб мешканців громади у соціальних послугах, створення або залучення надавачів соціальних послуг, ефективний розподіл бюджетних коштів.

  Допомога від партнерів є надактуальною, оскільки в утворених громадах відсутній досвід щодо створення системи надання соціальних послуг.

  Прикладом ефективної співпраці є впровадження проекту «Спільно. Соціальні послуги для сімей у громаді», спрямований на зміцнення спроможності громад на сході України і забезпечення доступних та якісних соціальних послуг. Проект впроваджувався Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) у партнерстві з п’ятьма громадськими організаціями на чолі з Українською мережею за права дитини за фінансової підтримки Німецького Уряду та Німецького банку розвитку (KfW).