• In English
 • Марина Лазебна відвідала Центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю „ДОНБАС”
  Міністерство соціальної політики України, опубліковано 05 серпня 2021 року о 16:26

  У ході робочої поїздки до Донецької області Міністр соціальної політики Марина Лазебна відвідала Державну реабілітаційну установу „Центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю „ДОНБАС” та ознайомилася з умовами перебування та проведення реабілітації підопічних.

  Установа утворена у 2007 році та належить до сфери управління Міністерства соціальної політики України. володіє потужною матеріально-технічною базою, медичним та реабілітаційним обладнанням.

  Загальна кількість місць для осіб з інвалідністю, які проходять реабілітацію у центрі:

  • для одночасного перебування – 160 місць;
  • для одночасного проживання – 75 місць.

  У 2020 році Мінсоцполітики проведено заходи щодо вдосконалення діяльності реабілітаційного закладу, зокрема передбачено можливість надання реабілітаційних (абілітаційних) послуг, не лише особам з інвалідністю, але і дітям з інвалідністю (до 18 років).

  Центром комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю „ДОНБАС” здійснюються комплексні реабілітаційні заходи, спрямовані на створення умов для всебічного розвитку осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю, засвоєння ними знань, умінь, навичок, досягнення і збереження їхньої максимальної незалежності, формування та розвиток фізичних, розумових, соціальних, професійних та інших здібностей з метою максимальної реалізації особистого потенціалу.

  Відповідно до індивідуальних потреб підопічні отримують комплекс послуг з ранньої, соціальної, психологічної, фізичної, медичної, психолого-педагогічної, фізкультурно-спортивної, професійної, трудової реабілітації, проводяться заходи з професійної реабілітації в поєднанні з іншими видами реабілітації за професіями, що користуються попитом на ринку праці.

  Одним із важливих напрямів роботи центру реабілітації є проведення заходів з комплексної реабілітації учасників антитерористичної операції/ООС.

  Для подальшої модернізації центру Міністерство соціальної політики ініціюватиме подання до Міністерства фінансів пропозицій стосовно додаткової потреби по капітальним видаткам для Центру у 2021 році та при складанні бюджетного запиту на 2022 рік.

  Довідково

  У 2020 році реабілітаційні послуги отримали 130 осіб з інвалідністю.

  Забезпечення діяльності Центру комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю „ДОНБАС” здійснюється за рахунок доходів спеціального фонду державного бюджету: у 2019 році – 4 981,971 тис. грн; у 2020 році – 6 589,317 тис. грн; у 2021 році затверджено 7 931,314 тис. гривень.