• In English
 • Маргарита Сокоренко: Практика протидії катуванням у системі кримінальної юстиції має бути системною на всіх щаблях
  Міністерство юстиції України, опубліковано 12 червня 2023 року о 17:58

  У п’ятницю, 9 червня 2023 року, Уповноважена у справах Європейського суду з прав людини Маргарита Сокоренко спільно з представниками правоохоронних органів взяла участь у робочій зустрічі з питань реалізації Стратегії протидії катуванням у системі кримінальної юстиції: проблеми та перспективи.

  Міністерство юстиції, зокрема Уповноважена у справах ЄСПЛ та Секретаріат, — безпосередні учасники створення Стратегії протидії катуванням у системі кримінальної юстиції. Стратегія спрямована на створення та забезпечення функціонування ефективного механізму реагування на катування, а також на забезпечення належного виконання Україною рішень Європейського суду з прав людини (далі — Європейський суд), в яких констатовано порушення Україною статті 3 (заборона катування) Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод щодо непроведення ефективного розслідування випадків катування працівниками правоохоронних органів.

  «Стратегія розроблена для припинення ганебної практики катування/жорстокого поводження працівниками правоохоронних органів та забезпечення ефективного розслідування випадків катування, яке відповідатиме міжнародним стандартам. Важливість забезпечення нульової толерантності до випадків катування/жорсткого поводження на рівні держави – це не лише про виконання рішень ЄСПЛ. Це, в першу чергу, про довіру громадян України до правоохоронних органів та відчуття захищеності», — зазначила Маргарита Сокоренко.

  Під час зустрічі учасники обговорили ефективність реалізації Стратегії протидії катуванням у системі кримінальної юстиції за результатами виконання Плану заходів та пропозиції щодо внесення змін, проблемні питання її реалізації та шляхи їх вирішення.

  За результатами робочої зустрічі учасники дійшли згоди щодо необхідності внесення змін до Плану заходів з реалізації Стратегії протидії катуванням у системі кримінальної юстиції з врахуванням викликів воєнного стану. Також було вирішено визначити серед державних органів представників, відповідальних за комунікацію щодо виконання Плану заходів.

  «Вже маємо зрушення у напрямі протидії катуванням у системі кримінальної юстиції – вирок колишнім поліцейським відділку із Кагарлика, розслідування фактів катування в установах позбавлення свободи, ряд інших розслідувань. Тому, працюємо далі, щоб така практика стала системною на всіх щаблях, а викорінення всіх форм жорстокого поводження було принциповою позицією», — наголосила Уповноважена у справах ЄСПЛ.

  Міністерство юстиції та, зокрема, Уповноважена у справах Європейського суду з прав людини Маргарита Сокоренко повідомила, що Міністерство юстиції України буде й надалі активно співпрацювати з державними органами для досягнення стратегічних цілей та завдань, визначених Стратегією.