• In English
 • Малий бізнес зможе сплачувати 0 відсотків за існуючими кредитами, - Ігор Петрашко

  Уряд вдосконалив програму «Доступні кредити 5-7-9%», щоб підтримати бізнес у подоланні наслідків пандемії COVID-19. Збільшення максимальної суми позики до 3 млн грн, розширений перелік інвестиційних цілей кредитування та можливості рефінансування під 0 відсотків - такі зміни були прийняті в програму Кабінетом Міністрів України на засіданні 15 квітня.

  «Зміни, які внесені до програми, стосуються практичної допомоги тим мікро- та малим підприємствам, які зараз зіштовхнулися з питанням обслуговування кредитного навантаження. Суть оновлення програми в тому, що мікро- і малий бізнес зможе щодо своїх існуючих кредитів звернутися в банк і держава компенсує відсоткову ставку, тобто підприємство буде платити 0%», - прокоментував зміни Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко.

  Він пояснив на прикладі, що якщо в підприємства є 500 тис. грн кредиту, то звернувшись у банк і отримавши допомогу за цією програмою від держави, підприємство протягом року буде сплачувати 0 відсотків.

  «Ми вважаємо, це буде суттєва допомога підприємствам, які зараз найбільше потребують допомоги. Ця програма буде стосуватися ММП, і єдиною умовою є збереження робочих місць», - наголосив Міністр.

  Відповідно до рішення Уряду максимальна сума кредиту за цією програмою становить 3 млн грн. До інвестиційних цілей на отримання позики включили:

  • придбання нежитлової нерухомості;
  • придбання об’єктів права інтелектуальної власності;
  • фінансування оборотного капіталу;
  • інвестиційні цілі, пов’язані із запобіганням поширенню COVID-19 (виробництво лікарських засобів та/або медичних виробів та/або медичного обладнання тощо).

  Також програма розширена і на можливості кредитування задля рефінансування існуючих заборгованостей. Умовами для отримання саме такої позики є:

  • збереження не менше 60% фонду оплату праці та 80% чисельності персоналу у порівнянні зі станом на 1 березня 2020 року;
  • розмір річного доходу від господарської діяльності, що не перевищує суму, еквівалентну 10 млн євро;
  • відсутність станом на 1 березня 2020 року недіючих кредитів (NPL).

  Більше корисної інформації для бізнесу в умовах карантину тут: https://sme.gov.ua/covid19/.

  Інформація про «Доступні кредити 5-7-9%» тут: https://sme.gov.ua/579start/.

  Малий бізнес зможе сплачувати 0 відсотків за існуючими кредитами, - Ігор Петрашко