• In English
 • Максимально допустимий відсоток житлової забудови тепер залежить від поверховості – норма ДБН

  У державних будівельних нормах щодо містобудування (ДБН Б.2.2-12:2018 “Планування і забудова територій”), які діють з 1 вересня 2018 року та є обов’язковими, введений максимально допустимий відсоток забудови земельних ділянок при розміщенні нових житлових будинків. Він залежить від їх поверховості.

  “Раніше в Україні будь-які обмеження поверховості житлової забудови були відсутні. Через це мікрорайони забудовувалися суцільно та хаотично по всьому периметру земельних ділянок. Звичайно, ні про який благоустрій прилеглої території, комфортні місця для прогулянок та відпочинку жителів тут і не йшла мова. Тому, щоб наші міста надалі не перетворювалися на кам’яні джунглі, а жителі були забезпечені необхідними комфортними умовами, у нових ДБН ми чітко прописали максимально допустимий відсоток забудови земельної ділянки в залежності від кількості поверхів. Відтак чим вища поверховість, тим менший відсоток земельної ділянки відводиться на саму забудову і більший на облаштування прилеглої території, адже більша кількість жителів проживатиме в таких будинках”, — зазначив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Лев Парцхаладзе.

  За його словами, це сприятиме підвищенню комфорту проживання та якості життя людей та унеможливить суцільну забудову в містах.

  Так, згідно з ДБН, при розміщенні на земельній ділянці одного або групи житлових будинків необхідно обов’язково дотримуватися розрахункових показників граничних параметрів забудови:

  Поверховість житлових будинків
  Максимально допустимий відсоток забудови земельної ділянки при розміщенні житлового будинку
  3 поверхи без урахування мансарди
  50%
  4-5 поверхів
  45%
  6 -8 поверхів
  40%
  9-10 поверхів
  35%
  11 поверхів і вище
  30%

  “Тобто, якщо, наприклад, проектується новий 11-поверховий житловий будинок, то максимально допустимий відсоток забудови земельної ділянки складає 30%, а інші 70% відводяться на облаштування зелених насаджень, зон відпочинку та дитячих майданчиків”, — пояснив Лев Парцхаладзе.

  У разі проектування декількох житлових будинків різних поверхів при розрахунках приймається їх середня поверховість.

  Норма стосується виключно нового будівництва. При реконструкції кварталів забудови дані показники не застосовуються, а приймаються відповідно до існуючих розмірів земельної ділянки і відсотка площі забудови.

  ДБН “Планування і забудова територій” було розроблено на заміну попередніх будівельних норм, що регулюють містобудування, які діяли ще з 1992 року.

  Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення.