• In English
 • Майже 60% – прогнозована водність Дніпра у вересні
  Державне агентство водних ресурсів України, опубліковано 30 серпня 2019 року о 10:56

  29 серпня члени Міжвідомчої комісії з узгодження режимів роботи дніпровських та дністровських водосховищ розпочали своє засідання із вшанування пам'яті загиблих захисників України хвилиною мовчання.

  Після чого представник Укргідрометцентру доповів прогнози водності у басейнах Дніпра та Дністра у вересні 2019 року.

  Так, водність Дніпра біля Києва у вересні очікується в середньому 59% (450 м3/с) від місячної норми, а Дністра – 58% (80-140 м3/с).

  Варто зазначити, що у екстремально маловодному 2015 році середній приплив води до Київського водосховища у вересні становив 197 м3/с, а стік р. Десни біля гідрологічного посту Літки (приплив до Канівського водосховища) – 78,1 м3/с і був найменшим за період експлуатації водосховища.

  Прогнозується, що перша половина осінньої межені на притоках Середнього Дніпра очікується низькою.

  Також присутніми обговорено водогосподарську обстановку на каскаді дніпровських водосховищ, і встановлено, що станом на 28 серпня його наповнення складає 92%.

  Представник Міжрегіонального офісу захисних масивів дніпровських водосховищ проінформував, що стан води у дніпровських водосховищах за вмістом розчинного кисню та біогенних речовин задовільний.

  Обговоривши прогнози та врахувавши гідрометеорологічну і водогосподарську обстановку у басейні Дніпра на вересень та для забезпечення питного водопостачання населення, Міжвідомча комісія узгодила оптимальний режим роботи каскаду дніпровських водосховищ у вересні.

  Крім того, Держрибагентству рекомендовано встановити постійний контроль за станом риби у водосховищах дніпровського каскаду і за необхідності інформувати Держводагентство у потребі коригування режимів роботи водосховищ, пов’язаних з умовами існування водних біоресурсів.

  Для забезпечення водокористувачів на нижче розташованій українській ділянці Дністра та враховуючи приплив до Дністровського водосховища здійснюватиметься рівномірний попуск у нижній б’єф витратами не менше 120-130 м3/с.

  При прогнозі притоку до каскаду дніпровських водосховищ нижче за норму скид з Каховського водосховища здійснюватиметься на рівні екологічних витрат не менше 500 м3/с.

  До того ж Міжвідомчою комісією узгоджено, що в кожному окремому випадку режим пропуску дощових паводків встановлюватиметься у робочому порядку.

  У разі ускладнення водогосподарської обстановки у басейнах Дніпра та Дністра члени Міжвідомчої комісії збиратимуться на позачергові засідання.