• In English
 • Майже 4,5 млн грн отримали бюджети Кіровоградщини від відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництв в 2018 році

  В 2018 році в порядку відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництв до бюджетів Кіровоградської області надійшло 4,49 млн гривень. З них до обласного бюджету надійшло 1,13 млн грн, на рахунки місцевих рад – 3,37 млн гривень.

  Нині на спеціальних рахунках місцевих рад накопичені надходження від відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництв становлять 24,096 млн грн (з урахуванням минулих періодів).

  Найбільші суми акумульовані на рахунках місцевих рад Петрівського (8,45 млн грн), Новомиргородського (6,24 млн грн) та Кропивницького (1,69 млн грн) районів Кіровоградщини.

  В 2018 році використано 563,35 тис. грн, з яких на інвентаризацію земель використано 433,7 тис. грн, на проведення робіт з нормативної грошової оцінки земель – 87,29 тис. грн, на інші заходи використано 42,36 тис. гривень.

  Довідково

  Відшкодуванню підлягають втрати сільськогосподарських угідь, лісових земель та чагарників як основного засобу виробництва в сільському і лісовому господарстві внаслідок вилучення (викупу) їх для потреб, не пов’язаних із сільськогосподарським та лісогосподарським виробництвом.

  Відповідно до статті 209 Земельного кодексу України кошти, що надходять у порядку відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництв, використовують на освоєння земель для сільськогосподарських та лісогосподарських потреб, поліпшення угідь, охорону земель відповідно до розроблених програм і проектів землеустрою, а також на проведення інвентаризації земель, нормативної грошової оцінки землі. Використання цих коштів на інші цілі заборонено.