• In English
 • Майже 200 евакуаційних рейсів для постраждалих від війни українців організовано за час повномасштабної війни
  Міністерство охорони здоров'я України, опубліковано 22 листопада 2023 року о 11:32

  Починаючи з квітня 2022 року та до цього часу тривають евакуаційні рейси, організовані МОЗ у співпраці з Єврокомісією та партнерами. Такі медичні евакуації відбуваються щотижня. Вони організовують для постраждалих українців, які потребують спеціалізованого лікування й реабілітації, їх транспортують до європейських клінік. 

  Звертаємо увагу, що для пацієнтів медична евакуація та подальше лікування за кордоном є безоплатним. Загалом вже організовано 190 медичних евакуацій. 

  Зазначимо, що через постійні атаки та пошкоджену інфраструктуру, а також ведення активних бойових дій на окремих територіях України лікувати таких пацієнтів складно, а інколи просто неможливо. Тому постраждалих громадян транспортують до клінік Євросоюзу для лікування та/або реабілітації. 

  Нагадуємо, що кожен випадок евакуації є індивідуальним та розглядається окремо. Сама підготовка медевакуації пацієнта зазвичай триває від 3-4 днів до 2 тижнів, МОЗ забезпечує комунікацію з клініками та міжнародними партнерами. 

  Алгоритм є наступним: МОЗ України подає запит на евакуацію та отримує пропозиції від різних країн-членів Європейського Союзу та Європейської економічної зони щодо готовності прийняти пацієнтів та забезпечити їм необхідне лікування. Далі МОЗ контактує з країною, що приймає пацієнтів, та узгоджує етапи й маршрути безпечного медичного транспортування.

  Міжнародні партнери у взаємодії зі службою екстреної медичної допомоги МОЗ України забезпечують транспортування пацієнтів від лікарні у прифронтовій території через львівський медичний хаб до аеродрому в Польщі. Далі естафету підхоплюють повітряні госпіталі. 

  На сьогодні вже понад 30 країн прийняли українців на лікування, зокрема Німеччина, Норвегія, Латвія, Литва, Польща, Франція, Італія, Данія, Швеція, Бельгія, Іспанія, Нідерланди тощо. 

  Крім того, МОЗ завдяки партнерству з КНП «Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр» (Львів), БФ «Таблеточки», St. Jude Childrenʼs Research Hospital (Мемфіс, США), урядом Польщі та інших країн у межах реалізації програми «SAFER Ukraine» забезпечують медичну евакуацію українських дітей з онкологічними та онкогематологічними хворобами на лікування до країн Європи, США та Канади. 

  З початку війни через регулярні конвої вивезено на високоспеціалізоване лікування за кордоном понад 1300 українських дітей з онкологічними захворюваннями, травмами та хронічними захворюваннями. 

  Загалом від початку війни у рамках співпраці МОЗ та Єврокомісії за підтримки ВООЗ, уряду Польщі та багатьох міжнародних партнерів вдалося евакуювати спеціалізованим медичним транспортом з різних міст України до закордонних клінік 4019 українців.  

  Також нагадуємо, що зараз працює кілька маршрутів, за якими постраждалі громадяни України можуть бути переведені на лікування за кордон, зокрема:

  • через обласний департамент охорони здоров’я;
  • шляхом подання особистої заявки через сайт МОЗ у розділі «Громадянам»;
  • для військовослужбовців — шляхом подання на евакуацію за кордон через командування Медичних сил України. Більше інформації можна отримати на сайті: https://navigator.pryncyp.com/stage-4.

  Детальніше ознайомитися з умовами та особливостями медичної евакуації можна за посиланням.

  Міністерство охорони здоров’я України висловлює вдячність міжнародним партнерам та колегам за потужну допомогу й солідарність з Україною у цей нелегкий час.