• In English
 • Майже 100 млн грн, що надійшли в рамках UNITED24, спрямовані на придбання техніки та обладнання для розмінування
  Міністерство економіки України, опубліковано 13 лютого 2024 року о 19:07

  Понад 97 млн грн, що надійшли на рахунок Міністерства економіки для фінансування заходів гуманітарного розмінування в рамках платформи UNITED24, будуть розподілені між Державною службою з надзвичайних ситуацій та Державною спеціальною службою транспорту для придбання техніки та обладнання для розмінування. Таке рішення ухвалила Комісія з питань визначення обсягу коштів для задоволення потреб із здійснення заходів гуманітарного розмінування під головуванням заступника Міністра економіки Ігоря Безкаравайного.

  Зокрема, за ці кошти буде частково профінансоване придбання ДССТ машини дистанційного механізованого розмінування важкого типу (аналог МV-10). Техніка була замовлена Державною спеціальною службою транспорту ще минулого року, дві третини вартості машини – а це понад 49 млн грн – ДССТ сплатила з бюджетних коштів. Відтак решта вартості буде покрита за рахунок коштів платформи UNITED24, призначених для гумрозмінування.

  Також на кошти, які надійшли на відповідний рахунок Мінекономіки в рамках UNITED24, ДССТ будуть придбані 400 захисних забрал та 400 захисних фартухів сапера гуманітарного розмінування, що дозволить Державній спеціальній службі транспорту укомплектувати додаткові підрозділи. Як зазначив під час засідання Комісії представник ДССТ, обладнання планується закупити у вітчизняного виробника.

  У свою чергу ДСНС на кошти UNITED24 придбає два сідельні тягачі для перевезення машин дистанційного механізованого розмінування. Це дозволить підрозділам оперативно переміщати наявну техніку дистанційного розмінування до визначених локацій та пришвидшить роботи з очищення території України. Комісія також задовольнила заявку ДСНС щодо виділення коштів на придбання трьох броньованих піротехнічних машин легкого типу для перевезення вибухонебезпечних предметів.

  Під час засідання Комісії головуючий, заступник Міністра економіки Ігор Безкаравайний, звернувся до заявників з пропозицією надалі робити акцент на придбання обладнання вітчизняного виробництва.

  «По-перше, насамперед звертати увагу на придбання необхідного обладнання для розмінування. Його бракує, і ці потреби ми можемо задовольнити швидше і в більших обсягах. По-друге, що найважливіше, - купувати вітчизняне. Ми зустрічалися з виробниками, що працюють у цьому напрямку. Від них є пропозиція, є бажання масштабуватися. З’являються нові виробники, відбувається локалізація – напрямок потужно розвивається. Держава максимально рішуче налаштована підтримувати вітчизняного виробника, зокрема стимулюванням попиту. Тому закликаємо там, де можливо, купувати українське», - зазначив Ігор Безкаравайний.

  Нагадаємо, про запуск в рамках платформи на підтримку України UNITED24 окремого напряму для збору коштів на гуманітарне розмінування оголосив Президент України Володимир Зеленський у травні минулого року.

  Раніше комісія розподілила понад 35,5 млн грн, що надійшли на рахунки Міністерства економіки для фінансування заходів гуманітарного розмінування в рамках платформи на підтримку України UNITED24. Кошти були спрямовані на придбання обладнання для інженерно-саперних розрахунків ДССТ та оперативної піротехнічної машини важкого типу для ДСНС.