• In English
 • Маємо пам’ятати про всіх, хто героїчною працею і службою робить вклад у велику перемогу нашої країни, - Ігор Клименко
  Міністерство внутрішніх справ України, опубліковано 23 лютого 2023 року о 20:42

  Сьогодні, 23 лютого, в Міністерстві внутрішніх справ України відбулася презентація книги «МВС – рік повномасштабної війни. Історії героїзму та самопожертви». Це видання стало коротким підсумком і творчим осмисленням найжертовнішого й найважчого етапу національної боротьби за свободу нашого народу, за українську державність.

  Книгу наповнили історії про конкретних людей – поліцейських, нацгвардійців, рятувальників, прикордонників, для котрих цей рік, що минув після 24 лютого 2022-го, став роком мужності, самопожертви та вчинку на полі бою, у процесі евакуації людей, порятунку українців з-під завалів та під обстрілами.

  Презентація відбулася за участі Міністра внутрішніх справ України Ігоря Клименка. На захід запросили і деяких героїв цього пам’ятного видання. Адже саме вони стали першими читачами історій, які описані в книзі.

  «У цьому виданні ми зібрали невеличку частинку з тих тисяч історій про професійний та особистісний подвиг людей, які представляють МВС і власним прикладом показали, як має діяти справжній патріот та державник, коли його країні загрожує смертельна небезпека. Пишаємося кожним і кожною з них. На жаль, деяких героїв з цієї книги немає в живих – вони поклали своє життя, аби не дати ворогу можливості захопити нашу землю», - зазначив Ігор Клименко під час презентації.

  Він також зауважив, що такі проекти є першими кроками до того, щоби ми могли вчити прийдешні покоління пам’яті про подвиг українського народу. І запевнив, що колись після війни обов’язково побачить світ і багатотомник, де згадають про всіх наших героїв, про все, що ми робили й досягали, що втрачали, а потім повертали.

  «Маємо пам’ятати про всіх, хто героїчною працею і службою робить вклад у велику перемогу нашої країни над сильним та підступним ворогом. Про тих, хто не здався й тримався до кінця, не зрадив Присязі, бо розумів, що за ним велика держава та велика відповідальність», - окреслив очільник відомства основний мотив, що ліг в основу ідеї цього друкованого проекту.

  Під час заходу свої історії розповіли і запрошені герої книги, на вчинках та подвигах яких, як зауважив глава МВС, ми маємо формувати та гуртувати наші бойові підрозділи.

  «Завдяки таким виданням та проектам не лише прийдешні покоління українців, а й увесь світ знатиме, яку орду та чуму зупинила Україна», - підкреслив Ігор Клименко.