• In English
 • Лише повне ембарго на нафту та газ може критично вплинути на бажання рф воювати далі, - Юлія Свириденко про восьмий пакет санкцій ЄС
  Міністерство економіки України, опубліковано 06 жовтня 2022 року о 19:04

  Рада Європейського Союзу ухвалила восьмий пакет санкцій проти російської федерації. Він, зокрема, вводить нові заборони на імпорт з росії вартістю 7 млрд євро, включно з імпортом окремих готових сталевих виробів і напівфабрикатів та закладає основу для впровадження обмеження цін на нафту.

  «Восьмий пакет санкцій ЄС містить багато часткових обмежень. Ми будемо боротися за введення їх у повному обсязі. Так, зроблено важливий крок в імплементації принципових домовленостей щодо впровадження «стелі цін» на нафту, досягнутих на саміті G7 2 вересня. Водночас ми чекаємо подальшого прогресу з цього питання, кінцевим результатом якого має стати суттєве скорочення доходів росії та її здатності продовжувати агресивну війну.

  При цьому Україна дотримується раніше озвученої позиції, що лише повне ембарго на нафту та газ може критично вплинути на бажання рф воювати далі.

  Важливим є рішення, яке розширює раніше запроваджені, зокрема, в четвертому пакеті, санкції щодо імпорту продукції російської металургії. Роботу на обмеженнями в цій галузі, яка є вагомим джерелом експортних надходжень агресора, потрібно продовжувати до повної заборони експорту. Україна й надалі працюватиме з нашими європейськими союзниками в питаннях посилення санкцій, надто в тих сферах, які становлять основу експортного потенціалу держави-агресора чи працюють на її військовий потенціал», - зазначила Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економіки України Юлія Свириденко.

  Восьмий пакет санкцій містить у собі, зокрема:

  • заборону експорту до росії вугілля, включно з коксівним вугіллям, яке використовується на російських промислових підприємствах,
  • окремих електронних компонентів (які рф використовує при виробництві зброї),
  • технічних виробів для авіації, що використовуються в авіаційному секторі, стрілецької зброї тощо.

  Пакет передбачає заборону імпорту з рф готових сталевих виробів і напівфабрикатів (для деяких напівфабрикатів передбачено перехідний період та лише часткове обмеження), машин і приладів, пластмас, транспортних засобів, текстилю, взуття, шкіри, кераміки і т.д.

  Окрім того до пакету ввійшли санкції проти фізичних та юридичних осіб, зокрема, причетних до організації та проведення т.з. «референдумів» на окупованих територіях Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей.

  Також санкції, передбачені пакетом, забороняють всі операції з Російським морським реєстром, розширюють перелік послуг, які заборонено надавати уряду рф або юридичним особам, заснованим у росії. Зокрема йдеться про ІТ-консультації, юридичні консультації, архітектурні та інженерні послуги.

  Так, ЄС розширив можливості застосовувати санкції щодо осіб, які сприяють обходу росією санкційних обмежень. Проте, восьмий пакет санкцій блокували кілька країн Євросоюзу. Але Україна й надалі наполягатиме на необхідності санкційного тиску проти рф.

  Нагадаємо, 27 вересня Кабінет міністрів України прийняв постанову про повну заборону експорту товарів у рф.

  30 вересня Рада національної безпеки та оборони України запровадила санкції проти більш ніж 3600 фізичних та юридичних осіб.