• In English
 • Люксембург зацікавлений в реконструкції Криворізького району Дніпропетровської області, — Денис Шмигаль
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 19 березня 2024 року о 16:02

  19 березня 2024 року відбулися переговори прем’єр-міністрів України Дениса Шмигаля та Люксембургу Люка Фрідена.

  Сторони обговорили євроінтеграційні прагнення України, гуманітарну допомогу Люксембургу та військове співробітництво двох держав. 

  Денис Шмигаль підкреслив, що наша країна бореться за свободу й одночасно робить кроки для приєднання до ЄС. 

  «Тримаємо високий темп євроінтеграції. Виконали 11 ключових рекомендацій Єврокомісії, отримали переговорну рамку ЄС, готуємося до відкриття передвступних переговорів. Маємо амбіцію пройти цей шлях швидше за будь-яку країну, яка це робила до нас. В цьому контексті підтримка Люксембургу як держави-співзасновниці Європейського Союзу для нас надзвичайно важлива», — зазначив Глава українського Уряду та висловив сподівання на подальшу солідарність та максимальне сприяння на цьому шляху. 

  Денис Шмигаль подякував за допомогу, яку Люксембургу надає з перших днів повномасштабного вторгнення. Зокрема, це і сприяння схваленню програми Ukraine Facility та намір долучитися до відновлення України. 

  «Люксембург виявив зацікавленість у реконструкції Криворізького району Дніпропетровської області — потужного індустріального центру нашої держави. Це надзвичайно позитивний приклад, і ми розраховуємо, що вже скоро почнеться реалізація відповідних проектів», — підкреслив Прем’єр-міністр.

  Денис Шмигаль наголосив на важливості співробітництва країн і у військовій сфері.

  «Співголовування Люксембургу в ІТ-коаліції, активна участь у коаліціях дронів, розмінування та артилерії, долучення до коаліції F-16. Маємо простір для поглиблення співпраці. Це посилить обороноздатність України та наблизить нашу перемогу над ворогом», — переконаний Денис Шмигаль.

  Також на зустрічі прем’єр-міністрів йшла мова і про санкційну політику проти рф. 

  «Наше спільне завдання — перекрити росії усі шляхи фінансування агресивної війни», — зазначив Денис Шмигаль. 

  Ще однією темою перемовин стала конфіскація заморожених російських активів. 

  «За попередніми даними в Люксембурзі зберігається понад 6 млрд євро ресурсів рф. Наша принципова позиція — ці кошти повинні працювати на Україну вже зараз», — підкреслив Прем’єр-міністр України.  

  Глава українського Уряду подякував Люксембургу за підтримку Формули миру Президента Володимира Зеленського та готовність долучитися до реалізації пункту щодо покарання росії за вчинені злочини.

  «Наразі триває підготовка до Глобального саміту миру, що відбудеться в Швейцарії. Очікуємо на участь понад 100 держав. Впевнений, що Люксембург зробить вагомий внесок в роботу цього масштабного форуму, який наблизить нас до справедливого миру та глобальної безпеки», — переконаний Денис Шмигаль. 

  За підсумками зустрічі прем’єр-міністри схвалили спільну заяву. (англійською - JOINT STATEMENT

  Люксембург зацікавлений в реконструкції Криворізького району Дніпропетровської області, — Денис Шмигаль Люксембург зацікавлений в реконструкції Криворізького району Дніпропетровської області, — Денис Шмигаль Люксембург зацікавлений в реконструкції Криворізького району Дніпропетровської області, — Денис Шмигаль Люксембург зацікавлений в реконструкції Криворізького району Дніпропетровської області, — Денис Шмигаль Люксембург зацікавлений в реконструкції Криворізького району Дніпропетровської області, — Денис Шмигаль Люксембург зацікавлений в реконструкції Криворізького району Дніпропетровської області, — Денис Шмигаль Люксембург зацікавлений в реконструкції Криворізького району Дніпропетровської області, — Денис Шмигаль Люксембург зацікавлений в реконструкції Криворізького району Дніпропетровської області, — Денис Шмигаль Люксембург зацікавлений в реконструкції Криворізького району Дніпропетровської області, — Денис Шмигаль Люксембург зацікавлений в реконструкції Криворізького району Дніпропетровської області, — Денис Шмигаль Люксембург зацікавлений в реконструкції Криворізького району Дніпропетровської області, — Денис Шмигаль Люксембург зацікавлений в реконструкції Криворізького району Дніпропетровської області, — Денис Шмигаль