• In English
 • Людмила Сугак зустрілася з представниками Генерального директорату з питань сусідства та переговорів про розширення Єврокомісії
  Міністерство юстиції України, опубліковано 19 квітня 2024 року о 16:54

  18 квітня в Міністерстві юстиції України відбулася зустріч заступника Міністра юстиції з питань європейської інтеграції Людмили Сугак із Вольфгангом Нозаром, керівником відділу «Основи верховенства права, боротьба з шахрайством та фінансове управління» Генерального директорату з питань сусідства та переговорів про розширення Європейської Комісії (DG NEAR) та представниками DG NEAR Манфредасом Лімантасом та Керту Магер. Також у зустрічі взяли участь Рене Стейнер, співробітник з політичних питань Представництва ЄС в Україні, Албан Біосса, Секторальний менеджер Представництва ЄС в Україні та представники Київської школи економіки (КШЕ).

  Під час заходу українська сторона поінформувала представників делегації ЄС про результати роботи, яка ведеться в межах реалізації програми фінансової підтримки України від Європейського Союзу та виконання Плану для Ukraine Facility, зокрема про запровадження системи моніторингу зазначеного Плану.

  У ході зустрічі Людмила Сугак подякувала міжнародним партнерам за постійну підтримку України та конструктивний діалог під час роз’яснювальних зустрічей, які проводилися представниками Європейської Комісії, зокрема щодо переговорних розділів 23 «Верховенство права та основоположні права та свободи» та 24 «Юстиція, свобода, безпеки», а також розділу «Функціонування демократичних інституцій», головним координатором яких є Міністерство юстиції України.

  Крім того, сторони обговорили підготовку Україною дорожньої карти у сфері верховенства права (розділ 23 – Верховенство права та основоположні права та свободи; розділ 24 – Юстиція, свобода та безпека), яка слугуватиме орієнтиром для подальшого ведення переговорів за кластером «Основи» (Fundamentals). Людмила Сугак зазначила, що Міністерством юстиції проводиться систематична комунікація з проектами технічної допомоги, зокрема проектом GIZ «Сприяння наближенню України до ЄС у сфері верховенства права» та Право-Justice III, в рамках підготовки до подальших двосторонніх зустрічей зі стороною ЄС, у тому числі в частині підготовки таблиць відповідності актів права ЄС та законодавства України, а також перекладу актів права ЄС (acquis) за вказаними переговорними розділами.

  Представники Генерального директорату з питань сусідства та переговорів про розширення Європейської Комісії своєю чергою поінформували присутніх щодо можливого прийняття рішення про затвердження переговорної рамки вже у червні цього року та висловили готовність надавати експертну підтримку в процесі підготовки дорожньої карти у сфері верховенства права.

  Довідково

  Офіційна процедура скринінгу відбувається за 33 переговорними главами (розділами), які згруповані за 6-ма кластерами (тематичними блоками). Процедура включає два етапи — пояснювальні сесії та двосторонні зустрічі. Мінʼюст є головним координатором за переговорними розділами 23 «Верховенство права та основоположні права та свободи», 24 «Юстиція, свобода та безпека», що належать до кластеру «Основи» (Fundamentals).