• In English
 • Литва продовжуватиме активну підтримку України, – Віце-міністр закордонних справ Литовської Республіки Дарюс Скусявічюс
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 20 вересня 2018 року о 19:38

  «Литва продовжуватиме активну підтримку України», - наголосив Віце-міністр закордонних справ Литовської Республіки Дарюс Скусявічюс під час зустрічі 20 вересня із заступником Міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Оленою Зеркаль.

  Олена Зеркаль висловила вдячність Литві за тверду політичну підтримку суверенітету і територіальної цілісності нашої держави. Було високо оцінено двосторонню взаємодію у рамках європейських, трансатлантичних та міжнародних структур.

  Констатувалася необхідність посилення санкційного режиму щодо Російської Федерації, особливо у контексті будівництва мосту через Керченську протоку. «Загострення ситуації в акваторії Азовського моря внаслідок дій Росії є предметом особливої уваги з боку Євросоюзу», - зазначив Дарюс Скусявічюс.

  Він також підтвердив готовність офіційного Вільнюса сприяти просуванню пріоритетів євроінтеграції України та збереженню посиленої уваги до ініціативи ЄС «Східне партнерство» (СхП), зокрема у контексті забезпечення співпраці зацікавлених країн-членів СхП на шляху інтеграції до Енергетичного та Цифрового союзів.

  Було підтверджено спільність позицій України та Литви відносно небезпеки політичного проекту РФ «Nord Stream 2» для енергетичної безпеки країн Європи, а також налаштованості на продовження зусиль щодо блокування його реалізації.

  Заступник Міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції також поінформувала свого литовського колегу про зміст ініціатив Президента України щодо внесення змін до Конституції України в частині закріплення пріоритетів інтеграції нашої держави до ЄС і НАТО.