• In English
 • Міністр з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Вадим Черниш супроводжував під час візиту на схід делегацію з Литви, на чолі з Прем’єр-міністром Саулюсом Сквернялісом.

  Вадим Черниш та литовська делегація відвідали Авдіївку, Донецької області, де досі чути постріли, адже місто розташоване в майже трьох кілометрах від лінії зіткнення. До складу делегації, окрім Прем’єр-міністра пана Скверняліса увійшли Міністр оборони Литви Раймундас Каробліс, Віце-міністр закордонних справ Дарюс Скусявічус та інші. Супроводжували гостей Надзвичайний і Повноважний Посол Литви в Україні Марюс Януконіс, Голова Донецької військово-цивільної адміністрації Павло Жебрівський.

  Незважаючи на страшні наслідки війни, люди не залишають своє рідне місто та власні домівки. Зусиллями місцевої влади у мешканців є світло, вода, тепло, тут працюють сервісні служби. Делегація побувала біля символічного будинку, який було обстріляно, тим не менш, люди продовжують у ньому жити.

  Також делегація відвідала відремонтовану на кошти Уряду Литви станцію швидкої допомоги в м. Авдіївка. На відновлювальні роботи станції швидкої допомоги в рамках гранту було виділено 40 тис. євро.

  Крім того, в рамках візиту відбулася зустріч з військовими та волонтерами, яким гості з Литви передали гуманітарну допомогу від Уряду Литви та благодійної організації Blue/Yellow.

  Також делегація відвідала відкриття дитячого майданчику в м. Авдіївка, облаштованого коштом литовських громадян, зібраних Blue/Yellow, а також відвідала міську школу №5.

  Міністр Вадим Черниш подякував місцевим мешканцям за приклад стійкості та життєрадісності:

  «Ви подаєте приклад усім нам, як слід долати усі труднощі і любити своє місто навіть в таких жахливих умовах. Дякую також нашим друзям з Литви, які надають допомогу українцям, які залишаються в зоні конфлікту. Я знаю, що і обласна адміністрація, і Уряд, за сприяння міжнародних партнерів роблять усе, аби громади на сході залишалися стійкими. Прем’єр-Міністр України Володимир Гройсман доручив мені взяти участь у цій поїздці, він відвідував Авдіївку і зазначав, що це місто залишатиметься в зоні його особливої уваги».

  «Уряд Литви та наш народ політично та в різний спосіб підтримують Україну, і мета нашого візиту в тому, аби виявити цю солідарність. Висловлювати занепокоєність – просто, але потрібно бути тут з вами, відчувати і бачити, що відбувається вздовж лінії зіткнення. Важливо бачити, що у ХХІ столітті, в центрі Європи є житлові будинки, які постраждали від прямих танкових ударів. З іншого боку, є віддані люди – волонтери, небайдужі громадяни різних країн, які відновлюють цю територію. За цим – майбутнє. Не зброя, не війна, а мир – наше спільне майбутнє. Литовські громадяни активно жертвують кошти, аби допомагати українцям – ми збираємо гуманітарну допомогу - від медичних препаратів, обладнання та військових засобів до одягу та взуття», - сказав під час виступу Прем’єр-Міністр Литви Саулюс Скверняліс.