• In English
 • Лілія Гриневич закликала виші об‘єднатися в Асоціацію юридичних закладів вищої освіти, яка змогла б поставити «зірку якості» підготовці правників в Україні
  Міністерство освіти і науки України, опубліковано 25 вересня 2018 року о 12:41

  Заклади вищої освіти, які дають правничу освіту, та професійні асоціації мають об‘єднуватися для незалежної оцінки, погляду та впливу на розвиток правничої освіти в Україні. На цьому наголосила Міністр освіти і науки Лілія Гриневич під час виступу на відкритті ІІ Харківського міжнародного юридичного форуму сьогодні, 25 вересня 2018 року, в Харкові.

  «Для мене є дивним, чому до цього часу ми не маємо дієвої Асоціації юридичних закладів вищої освіти, яка могла б, як і об‘єднана професійна спільнота, робити незалежну оцінку правничій освіті в Україні, яка мала б свою «зірку якості» для підготовки кращих українських правників. Така незалежна інформація змогла б стати дороговказом для змін і нам – Міністерству освіти і науки, і для розвитку верховенства права в країні загалом», – зазначила Лілія Гриневич.

  Вона також додала, що вже протягом 2 років за участі професійної, наукової та освітянської спільноти триває палка дискусія щодо нової концепції юридичної освіти.

  «Однак сьогодні відсутність концептуальних документів не заважає Міністерству освіти і науки робити революційні зміни у сфері юридичної освіти напряму. Передовсім йдеться про вступні випробування із застосуванням технологій ЗНО. Справа, яка 3 роки тому починалася як експеримент, була адекватно сприйнята університетським і студентським середовищем та імплементована в загальнонаціональні умови вступу. З впевненістю можу сказати, що дві вступні кампанії із застосуванням нових підходів не тільки назавжди зняли питання про корупційні ризики при доборі магістрантів, але і дозволили переглянути політику низки відомств у питанні підготовки фахівців за спеціальністю «Право», – повідомила Міністр.

  Так, цьогоріч за результатами «магістерського ЗНО» Міністерство юстиції відмовилося від розміщення державного замовлення на юристів у відомчій Академії пенітенціарної служби.

  Цього року держава також перестала замовляти юристів на заочній формі навчання. Знову ж таки з огляду на рівень підготовки, продемонстрований на вступних іспитах у магістратурі.

  «Ми свідомі того, що такі кроки реально дадуть ефективність для покращення якості підготовки правників і зменшать «топовий» рівень безробіття серед юристів. Нагадаю, що сьогодні на 91 вакансію претендують 1000 безробітних правознавців. Але це стане можливим лише з рішучими змінами в структурі навчання в правничих школах, підвищенням вимогливості як до студентів, так і до викладацького складу», – підсумувала Лілія Гриневич.

  Лілія Гриневич закликала виші об‘єднатися в Асоціацію юридичних закладів вищої освіти, яка змогла б поставити «зірку якості» підготовці правників в Україні