• In English
 • Лілія Гриневич відвідає Софію для підписання Декларації щодо забезпечення прав болгарської меншини
  Міністерство освіти і науки України, опубліковано 30 березня 2018 року о 09:23

  Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич відвідає Софію 26 квітня 2018 року для підписання Декларації про забезпечення прав осіб, що належать до болгарської національної меншини, з Міністром освіти і науки Болгарії. Візит було узгоджено під час зустрічі Лілії Гриневич з Надзвичайним і Повноважним Послом Болгарії в Україні Красіміром Неделчевим Мінчевим 29 березня 2018 року в приміщенні МОН.

  «Ми вже давно плануємо підписання цієї Декларації, і я рада, що це станеться вже найближчим часом. Хочу також вам розповісти, що в межах нашої роботи над імплементацією рекомендацій Венеційської комісії щодо мовної статті Закону «Про освіту» ми провели низку консультацій з усіма меншинами. Зокрема, у лютому ми ознайомили представників болгарської меншини з розробленою МОН дорожньою картою імплементації статті 7, а також проектом мовної статті майбутнього закону «Про загальну середню освіту». Сам проект закону перебуває на стадії розробки, проте ми спеціально спершу оприлюднили статтю, щоб зібрати усі рекомендації», – зазначила Лілія Гриневич.

  Красімір Неделчев Мінчев зауважив, що оприлюднений план дій МОН щодо мовного питання, на його думку, зберігає можливості для розвитку болгарської меншини в Україні. Також він підкреслив, що теж планує проводити консультації з представниками меншини щодо їхніх потреб.

  Нагадуємо, що відтепер в Туреччині можна отримати вищу освіту за спеціальністю «Українська мова та література» – новий напрям відкрили у Стамбульському університеті.