Соціально відповідальний бізнес радо йде назустріч та допомагає покращити умови навчання дітей при лікарнях. Завдання обласної влади, яка частіше займається організацією такого навчання, – знайти та заохотити жертводавців підтримувати такі школи. На цьому наголосила Міністр освіти і науки Лілія Гриневич під час круглого столу щодо організації навчання при лікарнях в Івано-Франківській області сьогодні, 16 квітня 2019 року, у приміщенні Обласної дитячої клінічної лікарні.
«Як це працює ми можемо побачити на прикладі Івано-Франківської області, де в школу вклала і обласна влада – близько 600 тис. грн, і жертводавці. Так, лише одна ІТ-компанія профінансувала ремонт і обладнання однієї зі шкіл на понад 200 тис. грн. Ці діти, яким на долю і так випало забагато випробувань, заслуговують на підтримку та допомогу. Але це все не відбувається саме по собі, обласна влада має знаходити та заохочувати таких жертводавців, надавати їм підтримку та допомагати», – зазначила Лілія Гриневич.
Наразі навчання при лікарнях організовано в 2-х великих медзакладах Івано-Франківщини – Обласному фтизіопульмонологічному центрі та Обласній дитячій клінічній лікарні.
Так, в Обласному фтизіопульмонологічному центрі відділення налічує 30 ліжок, де впродовж року від різних форм туберкульозу лікуються приблизно 200 дітей і підлітків з Івано-Франківська та області.
Для обладнання їхньої класної кімнати допоміг благодійний фонд «Відкриті очі», створений ІТ-компанією SoftServe. Загалом фонд вклав у школу 211 556 грн.
Водночас в Обласній дитячій клінічній лікарні за кошти держави – 593 тис. грн – було придбано: комп’ютерне обладнання – 228 тис. грн; шкільні меблі – 178 тис. грн; дидактичні матеріали – 182 тис. грн; художню літературу – 5 тис. грн.
Також за допомогою компанії «Снєжка» в цій лікарні організували додаткову зону для навчання та відпочинку дітей.
Наразі в Обласній дитячій клінічній лікарні можуть навчатися лише діти 1-4 класів, однак вже з 1 вересня навчання буде організовано й для учнів 5-9 класів.
Нагадуємо, що наприкінці минулого року МОН та МОЗ спільним наказом затвердили положення, де є чіткий механізм забезпечення навчання при лікарні для кожної дитини, яка цього потребуватиме.