• In English
 • Лілія Гриневич: Держава провела навчання психологів інклюзивно-ресурсних центрів для роботи з методиками діагностування дітей з ООП
  Міністерство освіти і науки України, опубліковано 19 липня 2019 року о 14:15

  Торік держава виділила 70 млн гривень для закупівлі 500 комплектів методик для інклюзивно-ресурсних центрів, які допомагають зробити оцінку розвитку дитини з особливими освітніми потребами. Цього року виділено ще 49,2 млн грн для додаткового придбання методик для новостворених ІРЦ. Про це повідомила Міністр освіти і науки Лілія Гриневич під час спілкування з пресою в межах робочої поїздки в Запоріжжя сьогодні, 19 липня 2019 року.

  У Запорізьку область поставлено 30 комплектів методик, буде надано ще 4 комплекти.

  «Це методики і програмне забезпечення, програмні елементи, тести, з якими працюють відповідні фахівці інклюзивно-ресурсних центрів, щоб визначити, як правильно  навчати цих дітей», – пояснила Лілія Гриневич.

  Вона додала, що 2019 року за кошти держави вперше проведено навчання користуванню закупленими сучасними методиками для  869  психологів ІРЦ.  

  «Це був дуже суворий екзамен, і його склали тільки 48%, зокрема по Запорізькій області. І ми тепер матимемо для них повторний іспит. Про що це свідчить. Це свідчить про те, що ми підходимо до застосування цих методик і до роботи з дітьми з особливими освітніми потребами дуже серйозно, тому що важливо, щоб фахівці з ними працювали правильно. Від цього залежить успіх навчання цієї дитини», – відзначила Міністр.

  Планується, що 181 психолог, які не склали іспити, пройдуть додаткове навчання та зможуть скласти повторний іспит на право користування методиками.

  У Запорізькій області навчалося 50 працівників ІРЦ, а стали користувачами 19 осіб (38%), однак ще 11 осіб зможуть повторно скласти іспит.