• In English
 • Ліквідація наслідків підриву Каховської ГЕС: запрацювала перша нитка водогону на Дніпропетровщині

  Сьогодні запрацювала перша нитка на ділянці “Інгулець – Кряжеве” магістрального водогону, який за дорученням Президента Володимира Зеленського почали будувати на третій день теракту на Каховській ГЕС. Перша нитка дозволить забезпечити доступом до води близько 25% населення Кривого Рогу у Дніпропетровській області.

  Задля запуску першої ланки вода з річки Інгулець подається насосною станцією до підземного трубопроводу. Далі відкритим каналом потрапляє до Південного водосховища та подається мешканцям Кривого Рогу. Цей процес триватиме до 10 днів. У цілому ланка “Інгулець – Кряжеве” складається з чотирьох ниток, запуск решти трьох має відбутись на початку осені.

  "Дякую будівельникам, які безпосередньо залучені до роботи та роблять все можливе, щоб водогін запрацював у повному обсязі якнайшвидше. Аби забезпечити максимальну прозорість реалізації проекту, на кожній ділянці будівництва залучені інженери-консультанти та незалежний технагляд. Важливо, що ми маємо підтримку міжнародних партнерів, які розуміють масштаб та важливість проекту та допомагають його впровадити", – зазначив Віце-прем’єр-міністр з відновлення України – Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков.

  Через російський теракт на Каховській ГЕС перебої з водопостачанням мають близько мільйона українців. У деяких населених пунктах воду підвозять цистернами, питну воду люди купують в пляшках.

  Роботи на будівництві водогону тривають безперервно, 24/7. Впровадженням проекту займається Державне агентство відновлення за повного сприяння місцевої та обласної влади

  За підтримки USAID_ВзаємоДія буде проведено комплексний технічний аудит проектної документації на будівництво усіх трьох ділянок магістральних водогонів.

  Довідково

  Проект магістрального водогону складається з трьох ділянок загальною протяжністю майже 150 км. Попереду – запуск ще двох ділянок “Марганець – Нікополь – Покров” (довжина 40,9 км) і “Запоріжжя – Томаківка – Марганець” (76,7 км).