• In English
 • Ліки за шістьма програмами державних закупівель їдуть у регіони
  Міністерство охорони здоров'я України, опубліковано 02 липня 2018 року о 14:23

  У регіони відправлено ще низку препаратів, закуплених за державні кошти. Найближчим часом ці препарати будуть доступні у лікарнях.

  Програма «Імунобіологічні препарати»

  Анатоксин для профілактики дифтерії та правця (АДП) - 23560 флаконів

  Програма «Хворі у до- та післяопераційний період з трансплантації»

  Азатіоприн - 180 упаковок

  Діагностичні набори для визначення концентрації такролімусу - 21 набір

  Програма «Скринінг для новонароджених на адреногенітальний синдром в зразках крові»

  Тест-набір для скринінгу новонароджених на адреногенітальний синдром в зразках крові, висушених на фільтрувальному папері - 265 наборів

  Програма «Бульозний епідермоліз»

  Бинт еластичний фіксуючий Batist FIXA-CREP 4 см х 4 м - 21560 штук

  Бинт еластичний фіксуючий Batist FIXA-CREP 6 см х 4 м - 24620 штук

  Програма «Тест-системи для зовнішнього контролю якості діагностики ВІЛ та оцінки якості тест-систем для діагностики ВІЛ»

  Стандартна контрольна(кваліфікаційна) панель сироваток, які містять (у різних концентраціях) і не містять антитіла до ВІЛ - 525 флаконів

  Програма «Антиретровірусна терапія дорослих, підлітків і дітей»

  Raltegravir 400 мг - 872 упаковок

  Найближчим часом препарати будуть доступні у лікарнях.  

  Нагадаємо, що Міністерство охорони здоров`я закуповує ліки у межах виділеного бюджету, котрий щорічно приймає ВРУ (у 2016 році – 3,4 млрд грн, у 2017 році 5,9 млрд грн, у 2018 році - 5,9 млрд грн). Державний бюджет, виділений на закупівлю ліків на національному рівні, дозволяє покривати в середньому 45% від усього обсягу потреби. Так, наприклад, програма «Доросла онкологія» фінансується на 30%, а програма «Дитячий діаліз» майже на 100%. Закупівлі ліків через міжнародні організації дозволяють домовлятись про спеціальні низькі ціни для України і завдяки цьому збільшувати обсяги закуплених ліків. Якщо ліки є в наявності, а в лікарні з якихось причин відмовляють у їх безоплатній видачі, необхідно написати заяву на ім`я головного лікаря медичного закладу або на місцеве управління/департамент охорони здоров`я, вказавши діагноз із результатами аналізів або діагностики, що підтверджує діагноз, та необхідний препарат. Медичні заклади, згідно з наказом МОЗ №509, зобов`язані оприлюднювати інформацію щодо залишків лікарських засобів.