• In English
 • «Лікарняні» та допомогу по вагітності та пологах під час воєнного стану можна отримати, навіть якщо роботодавець не опрацював документи
  Міністерство соціальної політики України, опубліковано 14 березня 2022 року о 19:26

  Міністр соціальної політики України Марина Лазебна повідомила, що під час воєнного стану ті працівники, чиї роботодавці не змогли опрацювати лікарняний та подати за ним заяву-розрахунок, можуть звернутись до Фонду соціального страхування України і отримати напряму від нього виплату «лікарняних» або допомоги по вагітності та пологах.
  «Ми розуміємо, що через воєнні дії можуть скластись різні обставини. Підприємство могло зупинити роботу або не мати зв’язку і не опрацювати лікарняний працівника,  працівник міг переміститись до безпечного місця, не мати зв’язку з роботодавцем та різні інші випадки. Тому на час воєнного стану ми забезпечили можливість працівнику самостійно звернутись в будь-якому куточку України до відділень Фонду соціального страхування України і отримати виплати за листками тимчасової непрацездатності та допомогу по вагітності і пологах», - прокоментувала Марина Лазебна.
  Куди звернутись працівнику?
  Для того, щоб під час воєнного стану отримати виплати у випадках, коли роботодавець не зміг опрацювати лікарняний та подати за ним заяву-розрахунок, застраховані особи можуть звернутись до будь-якого зручного відділення Фонду соціального страхування України за місцем тимчасового перебування внаслідок переміщення через бойові дії, за місцем реєстрації або в іншому зручному місці. 
  Перелік відділень Фонду соціального страхування, які мають можливість здійснювати прийом в умовах воєнного стану, та їх контакти оновлюються за посиланням: 
  Напряму працівнику можуть бути нараховані:
  • допомога по вагітності та пологах, 
  • допомога по тимчасовій втраті працездатності,
  • допомога на поховання. 
  Кошти Фонд соціального страхування перерахує на спеціально відкритий для працівника поточний рахунок або особисту банківську картку. 
  Слідкувати за станом фінансування можна у телеграм-каналі ФССУ: https://t.me/socialfund 
  Які документи необхідні?
  Для призначення виплати застраховані особи повинні мати при собі паперовий листок непрацездатності або е-лікарняний. 
  Також варто підготувати копії таких документів: 
  • першої-четвертої, одинадцятої-шістнадцятої сторінок паспорта або сторінки з відповідною інформацією іншого документа, що посвідчує особу;
  • довідки про присвоєння РНОКПП (індивідуального податкового номера).
  За наявності також подаються інші документи, передбачені у порядках надання відповідних видів матеріального забезпечення.
  Важливо: довідка про взяття на облік як внутрішньо переміщеної особи в цьому випадку не вимагається.
  Допомога надається безпосередньо робочим органом виконавчої дирекції Фонду під час воєнного стану у випадках, якщо роботодавець не подав заяву-розрахунок за вашим листком непрацездатності. Цей факт перевіряється, отже, подвійні виплати на один і той же лікарняний неможливі.