• In English
 • Лікарі за рік дії програми «Доступні ліки» виписали близько 15 млн електронних рецептів
  Міністерство охорони здоров'я України, опубліковано 01 квітня 2020 року о 16:40

  Рік тому, 1 квітня 2019 року, програма «Доступні ліки» перейшла в адміністрування Національною службою здоров’я України. Відтоді рецепти на ліки від серцево-судинних захворювань, діабету 2-го типу та бронхіальної астми пацієнти отримують в електронному вигляді.

  За цей рік ліки за електронними рецептами отримали понад 2 мільйони людей. Ліки від  серцево-судинних захворювань, діабету 2-го типу та бронхіальної астми стали ще доступнішими. Правила у системі є єдиними, прозорими та зрозумілими для всіх учасників програми реімбурсації: лікарів, пацієнтів, аптек та фармацевтів.

  Електронний рецепт значно спростив лікарям роботу з паперами. Також завдяки електронній системі лікар має можливість контролювати перебіг захворювання, стежити, чи отримав пацієнт ліки в аптеці, чи ні. Крім того, лікар може виписати електронний рецепт дистанційно. Що є дуже важливим в умовах карантину. Це зручно і для пацієнтів, і для самих медиків. Заощаджує лікарю час, запобігає контакту та знижує ризик зараження на коронавірус.

  Всі аптеки вчасно отримують кошти за відпущені лікарські засоби. Ліки за електронним рецептом можна отримати у більш ніж 8 тис. аптеках та аптечних пунктах по всій країні. Кожний аптечний заклад має прямий договір з НСЗУ, незалежно від того, це велика мережа чи фізична особа-підприємець. За рік кількість аптечних закладів, що беруть участь у програмі реімбурсації «Доступні ліки», значно зросла. НСЗУ уклала 1 107 договорів. З 1 квітня 2019 року Національна служба здоров’я Україна вже виплатила аптекам понад 840 млн гривень.

  Так само, як гроші вже пішли за пацієнтом в медичний заклад перинки, вони пішли за пацієнтом в аптеку.

  Електронний рецепт можна одержати у свого сімейного лікаря, педіатра чи терапевта дистанційно, не відвідуючи лікарню. Пацієнту просто надсилають смс-повідомлення із номером рецепта і кодом підтвердження.

  Використання електронних інструментів - це обов’язкова умова розвитку системи охорони здоров’я країни.

  Програма «Доступні ліки» стартувала 1 квітня 2017 року. Це програма відшкодування вартості ліків від серцево-судинних захворювань, діабету 2-го типу та бронхіальної астми.