• In English
 • Лікарі, ерго- і фізичні терапевти по всій країні проходять тренінги з МКФ
  Міністерство охорони здоров'я України, опубліковано 24 червня 2019 року о 14:19

  МОЗ України продовжує впроваджувати Міжнародну класифікацію функціонування, обмежень життєдіяльності та здоров'я (МКФ). Тренінги уже пройшли у 14 містах, а до кінця місяця відбудеться ще 9. Розповідаємо, чому навчають фахівців і як взяти участь у тренінгу.

  У червні стартувала серія тренінгів для лікарів, ерготерапевтів, фізичних терапевтів та спеціалістів, дотичних до оцінки функціонування людини та реабілітації. 25 національних тренерів з 77, які пройшли спеціальне навчання у грудні 2018 року, навчають своїх колег у регіонах користуватися новою для України Міжнародною класифікацією функціонування - дуже важливим інструментом для оцінки рівня функціонування пацієнта та його потреб у реабілітації, соціальній допомозі, інклюзії тощо.

  Уже відбулися тренінги у Вінниці, Києві, Миколаєві, Івано-Франківську, Запоріжжі, Житомирі, Луцьку, Черкасах, Рівному, Тернополі, Чернівцях, Слов'янську, Одесі, Ужгороді.

  Наступні тренінги відбудуться у таких містах: Дніпро - 25.06, Полтава - 25.06, Суми - 26.06, Київ - 26.06, Харків - 26.06, Херсон - 26.06, Чернігів - 27.06, Хмельницький - 27.06, Кремінна (Луганська область) - 27.06.

  Ви також можете долучитися до тренінгів. Для цього треба зареєструватись у місцевому управлінні охорони здоров'я.

  Нагадаємо, що Міжнародна класифікація функціонування, обмежень життєдіяльності та здоров'я (МКФ) має на меті визначити уніфіковану і стандартизовану мову та схеми опису станів здоров'я та станів, пов'язаних із здоров'ям. МКФ відійшла від класифікації "наслідків захворювання" та стала класифікацією "компонентів здоров'я" та пов'язаних із здоров'ям компонентів добробуту (таких, як можливість навчатися, працювати, бути залученим до суспільного життя). "Компоненти здоров'я" визначають складові здоров'я, в той час як "наслідки" зосереджуються на впливі захворювань або інших станів здоров'я на кінцевий результат. Саме такий підхід у розвинених країнах використовують медичні працівники, педагоги, соціальні працівники для всебічного розуміння стану здоров’я людини й кращого спланувати лікування, реабілітації та створення послуг для людей із хронічними захворюваннями, зниженим рівнем функціонування або інвалідністю.

  Тренінги проводить Міністерство охорони здоров'я України спільно з командою МБФ “Українська фундація громадського здоров’я” (УФГЗ) та за підтримки Швейцарської агенції розвитку та співробітництва (SDC).