• In English
 • #LightUpUkraine: 21 грудня найпопулярніші локації світу вимкнуть світло на знак солідарності з Україною
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 21 грудня 2022 року о 16:30

  Римський Колізей та Сіднейська опера, будівлі інституцій ЄС в Брюсселі, парламенту Шотландії в Единбургу, мерії Парижа та Порто, головні різдвяні ялинки Нью-Йорка біля Рокфеллерського центру та Лондона на Трафальгарській площі, а також у Празі, Ризі, Софії, Вроцлаві, Турку, Вільнюсі, знаменита телевежа Торонто, – загалом понад 60 всесвітньо відомих локацій сьогодні вимкнуть світло на знак солідарності з народом України та закличуть своїх відвідувачів долучитися до збору на генератори для українських лікарень. Акція проходить на тлі візиту Президента Зеленського до США, де будуть обговорювати всебічну підтримку України під час повномасштабної війни.

  Кампанія #LightUpUkraine має на меті зібрати через фандрейзингову платформу UNITED24, започатковану Президентом Зеленським, 10 000 000 доларів на придбання генераторів для українських лікарень.

  Першим до #LightUpUkraine приєднався легендарний нью-йоркський Карнеґі-Хол — там вимкнули світло 4 грудня 2022 року, під час концерту на честь 100-річчя української різдвяної мелодії «Щедрик».

  «Коли вимикається світло, це завжди сприймається як дещо незвичне. Але коли проводиш без нього чотири, десять, двадцять годин або навіть днів і починаєш звикати до темряви, — це найгірше, що може статись. Це означає, що світло — не єдине, що у вас хочуть забрати. Це посягання на кожну частину вашого життя. Саме так ми живемо в Україні зараз — захищаючись від ворога, який прийшов нас знищити. Тому я звертаюся до вас, справжні друзі України. Нам потрібна ваша підтримка! Кожному лікарю, який змушений оперувати в темряві. Кожному батьку та кожній матері, які роблять усе, щоб забезпечити свої сім’ї всім необхідним — навіть у темряві. Кожному українцю, який вірить у свободу, незважаючи на темряву. Разом ми зупинимо цю війну! Будь ласка, не припиняйте шукати нові способи, як допомогти Україні! Дякую всім, кому не байдужа свобода!» — Президент України Володимир Зеленський.

  Загалом 21 грудня о 20:00 світло вимкнуть 62 локації у 19 країнах світу.

  «Найвідоміші локації світу вимкнуть світло на знак солідарності з Україною, яка потерпає від російської агресії та ракетного терору. МЗС допомогло втілити цю масштабну ініціативу Президента Зеленського, яка демонструє підтримку українців у всьому світі та доводить, що Україна — це сила світла, а росія — це сила темряви. Важливо, що акція також має практичний вимір — збір коштів в рамках платформи UNITED24», — Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

  Минулого тижня росія завдала чергового руйнівного удару по енергомережі України, залишивши близько 10 мільйонів людей без світла. Через ракетні удари та атаки безпілотників пошкоджено 50% енергетичної інфраструктури країни. Це призвело до аварійних вимкнень електроенергії в кожному регіоні. Українським лікарям доводиться рятувати життя та проводити складні операції під світлом ліхтариків.

  “Кампанію #LightUpUkraine, яку запустила фандрейзингова платформа UNITED24, підтримали одразу 6 амбасадорів: Андрій Шевченко, Олександр Усик, Скотт Келлі, Еліна Світоліна, Лієв Шрайбер і Тімоті Снайдер. Тепер до них долучаються понад 60 міжнародних локацій і це справжній знак солідарності з Україною. Кожен публічний заклик — чи то від Колізею, чи то від мерії Лондона — це не тільки увага до України у передріздвяний час, але й пожертви, які допоможуть придбати генератори для українських лікарень. Станом на зараз люди та компанії з усього світу вже пожертвували на це понад 2 мільйони доларів”, — Віце-прем'єр-міністр — Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

  Акція #LightUpUkraine організована UNITED24, МЗС України та міжнародною депутатською коаліцією United for Ukraine.