• In English
 • Лейтмотив 2018 року - якість українських автошляхів, - Володимир Омелян
  Міністерство інфраструктури України, опубліковано 21 березня 2018 року о 14:22

  Лейтмотивом 2018 року є якість українських автошляхів. Про це заявив Міністр інфраструктури України Володимир Омелян під час засідання Кабінету Міністрів України, яке відбулося 21 березня 2018 року. Міністр наголосив, що в 2018 році близько 4 тис. км доріг буде відремонтовано, але ключовим є не кількість, а якість дорожніх робіт.

  «Надважливо, щоб дороги були в належному стані не лише на час їх гарантійного ремонту, але й на 20-30 років мінімум. Завдяки співпраці з міжнародною ініціативою CoST, яка проводить моніторинг дорожніх проектів, виявлено, що в період з 2013 по 2015 рік, а також протягом частини 2016 року замовники не вживали достатніх заходів для усунення підрядниками недоліків на дорогах протягом гарантійного періоду. Я хочу подякувати урядам Великої Британії, Кореї і програмі розвитку ООН, які створили цю ініціативу і підтримують, бо це важлива додана вартість для якості нашої роботи», - заявив Володимир Омелян.

  «У поточному році закінчується трирічний гарантійний період на поточний середній ремонт, який здійснювався в 2015 році. Також цього року Укравтодор отримав безпрецедентно високе фінансування на контроль якості доріг - 30 млн грн. Передаючи дороги місцевого значення, які ремонтувались в 2015 році, ми зобов’язані вжити всіх можливих заходів, щоб передати їх в належному стані. Саме тому ми спільно з Укравтодором зараз перевіряємо всі дороги, які ремонтувались в 2015 році, і передбачимо, що гарантійний ремонт завершується і дороги передаються в належному стані на баланси областей чи на державний баланс. До моніторингу, безперечно, залучимо представників відповідних ОДА», -наголосив очільник Міністерства.

  Володимир Омелян вніс постанову щодо створення урядової робочої групи з контролю якості доріг: «Для нас надважливо, щоб це було нормальною європейською практикою, коли в нас закінчується 5-річний, 10-річний ремонт, за 2,3,4 місяці ми проводимо повну інспекцію цього автошляху і держава його отримує на своє утримання в належній якості. На Ваше доручення ми вносимо постанову про створення урядової робочої групи, яка буде контролювати якість доріг. Сподіваюсь, це дасть належний результат і ми отримаємо гарантію належної експлуатації українських автошляхів».

  Окремо Володимир Омелян зазначив, що хороший стан доріг неможливий без дотримання їх належної експлуатації: «В минулому році ми закупили 78 комплексів габаритно-вагового контролю, в цьому році спільно з європейськими партнерами запроваджуємо пілотний проект «Weight in motion» навколо Києва. Сподіваюсь, у наступному році близько 100 таких комплексів буде встановлено по всій Україні, йдеться про стаціонарний контроль без втручання людського фактору».

  «Думаю, багато з цих речей ми зможемо затвердити на законодавчому рівні, щоб не було жодних зловживань чи бажання втрутитись в якусь ситуацію. Після цих заходів ремонтувати дороги неякісно буде невигідно, а приховувати недоліки – дуже невигідно. Підрядники будуть переробляти, а замовники і контролери - відповідати в разі неналежного виконання своїх обов’язків. Це стосується доріг як державного, так і місцевого значення», - резюмував очільник Міністерства.

  Під час засідання Уряд прийняв постанову «Деякі питання виконання ремонтно-будівельних робіт на автомобільних дорогах загального користування», яка передбачає утворення робочої групи з контролю якості будівництва, реконструкції та капітального ремонту автомобільних доріг загального користування із залученням представників Секретаріату Кабінету Міністрів України та міністерств. Також передбачено внести зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 16 вересня 2015 р. № 726, якими Мінінфраструктури включено до органів, які погоджують переліки об’єктів будівництва, реконструкції, капітального та поточного ремонтів автомобільних доріг загального користування у 2018 році, щодо яких здійснюється експеримент з фінансового забезпечення.

  Сьогодні також прийнято постанову Кабінету Міністрів України «Про затвердження Державної цільової економічної програми розвитку автомобільних доріг загального користування державного значення на 2018-2022 роки». Програма спрямована на забезпечення ефективного функціонування та розвитку наявної мережі автомобільних доріг загального користування державного значення за маршрутами міжнародних та національних транспортних коридорів, підвищення безпеки руху, швидкості, комфортності та економічності автоперевезень пасажирів і вантажів та забезпечення належного експлуатаційного утримання автомобільних доріг загального користування державного значення.

  Реалізація Програми передбачає довгострокове планування завдань і заходів щодо відновлення та розвитку мережі автомобільних доріг загального користування державного значення, мостів, шляхопроводів та інших транспортних споруд (в тому числі зруйнованих в результаті військових дій на Сході України) за маршрутним принципом з відповідною дорожньою інфраструктурою на підставі сучасних будівельних норм та стандартів, в яких враховується європейська практика та принципи.

  Прогнозний обсяг фінансування Програми становить 298,3 млрд грн, зокрема за рахунок коштів спеціального фонду державного бюджету (Державний дорожній фонд) – 178,1 млрд грн, з них на погашення зобов’язань за кредитами 33,52 млрд грн, за рахунок коштів загального фонду – 6,35 млрд грн, за рахунок інших джерел – 113,88 млрд грн, у тому числі коштів міжнародних фінансових організацій – 67,51 млрд грн та коштів інвесторів – 46,37 млрд грн.