• In English
 • Лариса Петасюк: Креативні індустрії тісно пов’язані з наративом об’єднання країни

  «Ми бачимо, як креативність об’єднує Україну. У своїй роботі я спостерігаю безліч колаборацій різних секторів креативних індустрій з різних регіонів України — крізь простір і час! Майстрині з Гуцульщини допомагають модним дизайнеркам створити колекцію автентичних шуб — гунь. Шрифт у всім відомому бренді Ukraine Now створили на основі робіт Василя Єрмілова, харківського художника-конструктивіста. Саме тому для креативних індустрій так важливі кластери, хаби, зв’язки. Вони не можуть жити без обміну, притоку свіжих ідей», - зазначила заступник Міністра культури та інформаційної політики Лариса Петасюк під час відкритого обговорення «Як креатив і культура об'єднують країну?», яке відбулося 10 червня. Захід організований Національною платформою «Діалог про мир та безпечну реінтеграцію».

  Креативні індустрії безперечно тісно пов’язані з наративом об’єднання країни. Творчість — шлях до порозуміння, бо вона притаманна всім і може набувати різних форм. За словами заступника Міністра, державі вигідно підтримувати креативні індустрії як спільний економічний орієнтир країни. Зараз креативні індустрії генерують 4% ВВП (це більше, ніж у Німеччині). Раніше МКІП разом з Київською школою економіки провели дослідження і з’ясували, що креативні індустрії мають високий мультиплікатор. Це значить, що коли в них вкладаєш 1 грн, то потім додатково отримуєш близько 2 грн повернення на інвестиції. Збагачення країни, засноване на творчості, таланті, інноваціях, може стати чинником економічного гуртування.

  Так, нещодавно відбулося перше засідання Ради з креативної економіки при Кабінеті Міністрів України, розпочато роботу над Стратегією розвитку креативних індустрій. Серед планів МКІП — запуск креативних хабів. Наразі опрацьовується модель їх фінансування та наповнення.

  Лариса Петасюк також підкреслила унікальність креативних індустрій. «Зокрема, я бачу перспективи стратегічного фокуса на креативних індустріях у тому, що наразі вони є основним засобом міжнародного впливу. Культурна дипломатія, іноземна музика, мода, серіали — все це посилює позиції країни, яка досягла успіхів у креативній царині. Тому нам варто поєднати наратив креативної кооперації всередині країни з глобальним трендом «креативізації» майбутнього, який лише посилюватиметься», - додала заступник Міністра.

  Лариса Петасюк також нагадала учасникам заходу про міжнародний форум «Креативна Україна», що буде проводитися 23-24 вересня цього року. Традиційно організатор — Міністерство культури та інформаційної політики України. Фокус форуму: переоснащення креативних індустрій, тобто пошук нових інструментів і зміна звичних налаштувань заради збалансованого розвитку.

  Довідково

  Національна платформа «Діалог про мир та безпечну реінтеграцію» - це проект Українського незалежного центру політичних досліджень (неурядовий позапартійний аналітичний центр) спільно з Crisis Management Initiative.

  Національна платформа позиціонує себе як «майданчик для пошуку консенсусу щодо мирного процесу на Сході України та для розробки рекомендацій органам влади». Відбувається у форматі зустрічей, публічних обговорень. Платформа реалізується за фінансової підтримки Європейського Союзу у межах проекту “Побудова стійкості до конфлікту шляхом діалогу”.