• In English
 • Курс на зростання продуктивності праці країни: Державна служба зайнятості представила результати роботи за 2023 рік
  Міністерство економіки України, опубліковано 27 грудня 2023 року о 17:28

  Глобальна задача для держави на наступні роки – менше залежати від фінансової підтримки і збільшити продуктивність праці країни. Тому важливо, щоб Державна служба зайнятості була і залишалася ефективною, підсилювала свої сильні сторони і трансформувалася відповідно до сучасних реалій.
  Про це зазначила Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко під час заходу 27 грудня, присвяченому результатам роботи Державної служби зайнятості за 2023 рік. Участь у заході взяли заступник Міністра Тетяна Бережна, директор Державної служби зайнятості Юлія Жовтяк та представники обласних центрів зайнятості.
  «Наступний рік буде трансформаційним для держави: ми будемо прибирати несуттєві, другорядні функції і залишати те, що буде розвивати економіку. Для нас важливо знайти спосіб, як збільшити дохідну частину бюджету і стимулювати зростання ВВП. І багато програм, які збільшують продуктивність праці країни, реалізуються саме через Державну службу зайнятості. Якщо у ДСЗ є ідея, яка може призвести до збільшення залученості людей до роботи, залучення жінок, ветеранів, то Мінекономіки стане локомотивом для втілення такої ідеї», - наголосила Юлія Свириденко.
  Так, представники Державної служби зайнятості представили результати роботи за 2023 рік та окреслили пріоритети на наступний рік. За звітний період 660 тисяч осіб отримали послуги ДСЗ, з яких 295 тисяч були забезпечені роботою, 20 тисяч осіб працевлаштовано за компенсаційним механізмом. Зокрема, 74 тисячі людей направлено на суспільно корисні роботи.
  Крім того, 13 тисяч осіб отримали гранти та мікрогранти на відкриття власної справи або розвитку бізнесу, майже 4 млн грн вже спрямовано на відшкодування витрат за облаштування робочих місць для людей з інвалідністю. Також 50 тисяч осіб були забезпечені навчанням.
  Серед пріоритетів на 2024 рік – робота з ВПО, учасниками бойових дій, людьми з інвалідністю, молоддю, диджіталізувати більшість послуг та посилити співпрацю з міжнародними партнерами. Державний центр зайнятості передбачає забезпечити навчанням до 100 тисяч людей, при цьому розширити перелік професій та спеціальностей для ваучерів.
  Серед іншого – наступного року планується надати компенсацію за облаштування 10 тисяч робочих місць для людей з інвалідністю, передбачається участь 50 тисяч осіб у компенсаційних програмах та 15 тисяч осіб – у грантових програмах, буде розширено програму для ВПО тощо.