• In English
 • «Купуй українське» або розвиток внутрішнього ринку вже працює, - Олексій Любченко
  Міністерство економіки України, опубліковано 12 серпня 2021 року о 12:27


  «Купуй українське» уже працює, суспільна думка це формує - переважна більшість українців дійсно звертає увагу на країну-виробника при придбанні. Всі країни зацікавлені підтримувати національного виробника. «Купуй українське» - це і про іноземні інвестиції в проекти в Україні, і про конкуренцію. Про це розповів Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економіки України Олексій Любченко в інтерв’ю ІА «Інтерфакс-Україна».

  Щодо підтримки національного виробника, то Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економіки України зазначив: «Ми поставили собі мету - знайти ті точки росту, які при найменших інвестиціях дають найбільший ефект для економіки. Знайшли таких 12 видів економічної діяльності, які за умови стимулювання дають ланцюговий ефект для всієї економіки. Наприклад, технологічне виробництво – це електромобілі, електротранспорт, пасажирський транспорт, усе, що пов’язано з медициною, а також інфраструктурою».

  «Від кластерного стимулювання до консалтингового (як-от «інвестняні»), а також гранти, пільгове кредитування, Експортно-кредитне агентство, індустріальні парки, пільги по сплаті чистого прибутку для державних підприємств, фокусне стимулювання - це там, де державне замовлення, а також розширення присутності українських виробників у державних закупівлях. У нас держзакупівель відбувається майже на 700 млрд грн на рік, це величезний інвестиційний ресурс», - назвав методи державної підтримки бізнесу Олексій Любченко.

  Про це та інше читайте у повній версії інтерв'ю.