• In English
 • Культурне життя Харківщини не може зупинитись, бо це запорука стійкості українського Сходу і усієї країни, – Ростислав Карандєєв

  28 травня в межах робочого візиту на Харківщину т. в. о. Міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв зустрівся з керівниками місцевих закладів культури, закладів мистецької освіти, а також представниками регіональних медіа.

  Очільник МКІП також провів зустрічі з начальником ХОВА Олегом Синєгубовим та міським головою Харкова Ігорем Тереховим.

  «Культурне життя Харкова до повномасштабної війни було дуже насичене, яскраве та сповнене українського національного колориту. Ми не маємо права допустити його занепаду. Заклади, які вимушено призупинили свою роботу, з часом мають повноцінно відновитися, і ми будемо разом над цим працювати. Це запорука стійкості українського сходу та всієї України», – сказав він.

  Т. в. о. Міністра культури та інформаційної політики також відвідав Харківську державну наукову бібліотеку імені В. Г. Короленка, обласну бібліотеку для дітей та юнацтва, Харківський національний університет мистецтв імені І.П. Котляревського, Харківську державну академію дизайну і мистецтв.

  «Міністерство готове просувати проекти підтримки закладів культури Харкова серед міжнародних партнерів. У пріоритеті проекти з облаштування культурних хабів та диджиталізації роботи закладів», – зазначив Ростислав Карандєєв. 

  Крім того, за його словами, МКІП разом з Мінінфраструктури розробляють окрему державну програму щодо створення культурних хабів в регіональних закладах культури та закладах мистецької освіти. Також МКІП ініціює розробку архітектурних проектів центрів культурних послуг на модульній платформі, які включатимуть будівництво підземних укриттів. Проектні роботи будуть проводитись коштом донорів. Планується, що до кінця літа будуть сформовані конкретні пропозиції, і тоді громади зможуть вибирати той чи інший проект та отримати цільове фінансування на його втілення.