• In English
 • Креативні індустрії – важливий інструмент інтеграції сучасних цифрових тенденцій і технологій в культурний простір України, – Євген Нищук
  Міністерство культури України, опубліковано 04 червня 2019 року о 14:25

  4 червня Міністр культури України Євген Нищук долучився до форуму «Digitalization: Business Talk. Open Opportunities», організованого  ГС «Хай-Тек офіс Україна» з метою обговорення шляхів цифрової трансформації та розвитку цифрової економіки.

  Під час свого виступу Міністр культури України Євген Нищук зазначив, що Мінкультури іде в ногу з часом, а культура протягом останніх років суттєво змінює своє обличчя з огляду  на високотехнологічну епоху.

  «Культура – це не лише сукупність матеріальних та духовних цінностей, артефактів. Культура виступає найчутливішою тканиною, яка допомагає нам щоденно впорядковувати простір, жити спільно з іншими людьми, реагувати на виклики сучасного світу. Погляньте: жодна з мистецьких форм – від бієнале до рейвів – не перебуває осторонь соціальних, політичних, екологічних питань. Тому зараз перед Міністерством культури стоїть задача – органічно інтегрувати сучасні цифрові тенденції і технології в культурний простір України», – наголосив Євген Нищук.

  За його словами, завдяки концепту креативної економіки Мінкультури поєднує найглибші культурні змісти із запитами нових поколінь. Саме креативна економіка, яка ґрунтується на інтелектуальній власності й активно використовує інноваційні технології, дає змогу пов’язати найкращі зразки минулого з культурою майбутнього.

  «Побутує уявлення, що креативна економіка – це вміння заробляти на культурі. Та переконую вас: креативна економіка набагато більша за прибуткову комерціалізацію й ефективний маркетинг. Це також використання інновацій задля долання культурних дистанцій і налагодження діалогу. Це забезпечення пожиттєвих можливостей для розвитку й реалізації людських талантів. Це побудова такого суспільства, де сила уяви долає будь-які фізичні й матеріальні обмеження», – говорить Євген Нищук.

  Міністр культури наголосив, що відомство всіляко сприяє, підтримує та заохочує креативні інновації і створює умови для формування креативної економіки. Так, розроблено та затверджено Урядом розпорядження «Про затвердження видів економічної діяльності, які належать до креативних індустрій». Спільно з компанією «Google Україна» Мінкультури реалізувало проект «Автентична Україна», який є  яскравим прикладом цифрових можливостей для збереження культурних та історичних надбань. Наразі команда Мінкультури працює також над онлайн-платформою «Культурна спадщина» для цифровізації реєстру культурної спадщини України.

  «Як бачите, обраний нами вектор руху засвідчує: тільки вперед, у майбутнє! Переконаний, що сьогоднішній форум зібрав таких самих натхненних однодумців, і сподіваюся на яскраві візіонерські рішення», – додав Євген Нищук.

  Ключовими питаннями для обговорення учасниками форуму  визначені: законодавчі ініціативи цифрової економіки; креативні індустрії, інновації, інтелектуальна власність; цифрова інфраструктура; смарт сіті, смарт регіони.

  У форумі, який відбувався у форматі панельних дискусій, взяли участь представники центральних органів виконавчої влади, бізнес-середовища, профільних асоціацій, дипломатичних місій, керівники місцевих органів влади  та експерти із зазначеної тематики.