• In English
 • Країни ЄС демонструють проукраїнську позицію, - Геннадій Зубко про саміт у Брюсселі
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 21 березня 2019 року о 13:23

  Європейський міні-саміт, який відбувся вчора за участі Президента України, об’єднав трьох президентів – Європейської Ради, Європарламенту і Єврокомісії – у питанні підтримки України. Сьогодні не тільки Україна демонструє прагнення до європейської інтеграції через внесення змін до Конституції і проведення реформ, а й країни ЄС займають проукраїнську позицію. Про це наголосив у коментарі ТК «Прямий» Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

  «Ключові питання зустрічей – запровадження нових санкцій стосовно Росії, звільнення українських моряків з російського полону та підтримка ЄС свободи судноплавства в Азовському морі. Була конструктивна розмова і з питань підтримки Азово-Чорноморського регіону України у впровадженні інфраструктурних проектів: залізничного та автомобільного сполучення, підтримки критичної інфраструктури, і що є головним – соціально-економічної підтримки регіону. Також важливим є вчорашнє обговорення реформ, які впроваджує Україна. Ми отримали дуже позитивну оцінку реформ щодо дерегуляції, децентралізації, впровадження нових соціальних стандартів для громадян», – зазначив Геннадій Зубко.

  Урядовець повідомив, що за результатами зустрічей була досягнута домовленість про підписання Україною і ЄС договору щодо реалізації другої фази програми «U-LEAD з Європою». Це сприятиме не тільки об’єднанню громад, а й проведенню активних секторальних реформ в освіті, охороні здоров’я, наданні адміністративних і безпекових послуг.

  «Мова йшла й про підтримку України у її прагненні до енергонезалежності і впровадженні Фонду енергоефективності. І мені було дуже приємно почути від єврокомісара Йоганнеса Гана, що досвід України з впровадження інструментів з енергоефективності буде реплікований в Грузії й інших країнах. А це вже дає нам можливість говорити – Україна робить успішні кроки, які можуть продемонструвати цей успіх не тільки всередині країни, а й на міжнародному рівні», – підкреслив Геннадій Зубко.