• In English
 • Країни ЄС будуть підтримувати український енергосектор – засідання Ради міністрів енергетики Євросоюзу
  Міністерство енергетики України, опубліковано 19 грудня 2023 року о 20:21

  Міністри енергетики країн-членів Європейського Союзу засвідчили підтримку України і готовність надалі допомагати українському енергетичному сектору у відновленні та здійсненні реформ.

  Про це вони заявили під час чергового засідання Ради міністрів енергетики ЄС, у якому в онлайн-форматі взяв участь Міністр енергетики України Герман Галущенко.

  Віце-президент Уряду Іспанії Тереза Рібера, що головувала на засіданні, відзначила успіхи України в реалізації енергетичних проектів і реформ, які продовжують здійснюватися навіть в умовах війни, та зауважила про потребу продовження руху заданим курсом.

  Європейський комісар з питань енергетики Кадрі Сімсон наголосила, що рішення ЄС розпочати переговори з Україною про членство є підтвердженням успішних зусиль української сторони інтегруватися в спільноту.

  «Також важливим кроком є те, що український оператор системи передачі «Укренерго» став рівноправним членом ENTSO-E, що означає офіційну синхронізацію України з континентальною енергосистемою. Дякую, Міністре, за ваш внесок у цей процес», - сказала вона, звертаючись до Германа Галущенка.

  Єврокомісар також відзначила зусилля українських енергетиків у процесі відновлення зруйнованої ворогом інфраструктури і подякувала країнам-донорам за внески до Фонду підтримки енергетики України, кошти якого дозволяють закуповувати обладнання для проведення ремонтів.

  Міністр клімату, довкілля, енергетики, мобільності, інновацій та технологій Австрії Леоноре Гевесслер також зазначила, що запрошення України до переговорів про членство стало потужним сигналом європейської підтримки.

  Віце-прем’єр-міністр, міністр енергетики, бізнесу та промисловості Швеції Ебба Буш також засвідчила готовність своєї країни і надалі допомагати українській енергетиці: «Кажуть, що міжнародна спільнота втомилася від війни, але саме цього їм (росіянам – ред.) і треба. Тож ми не втомлюємося підтримувати вас. Ми будемо тут стільки, скільки ви будете цього потребувати».

  Цю позицію підтримала і Міністр енергетики Бельгії Тіна Ван дер Стратен. Вона наголосила на історичному рішенні ЄС щодо переговорів про членство України і зазначила, що українську сторону чекає багато роботи, зокрема у питанні інтеграції енергетичних ринків. Тіна Ван дер Стратен запевнила у готовності Бельгії надавати Україні необхідну підтримку у цьому процесі.