• In English
 • КПІ ім. І. Сікорського планує оголошувати перші ЕСКО-тендери для 4 гуртожитків університету

  Це питання обговорив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук з ректором одного з найвідоміших та найкращих технічних університетів України «Київський політехнічний інститут  ім. І. Сікорського» Михайлом Згуровським та членами Ради з енергозбереження.

  У рамках співпраці з Міністерством освіти і науки України та КПІ ім. І. Сікорського вже зроблено перший крок назустріч ЕСКО-інвесторам: спільними зусиллями зібрано дані щодо енергоспоживання 56 будівель університету. З них 20 потенційних об’єктів вже зацікавили компанії, які провели енергоаудит обраних будівель.

  В результаті у грудні ц.р. МОН видало наказ щодо проведення пілотних ЕСКО-тендерів для 4 гуртожитків університету.

  Найближчим часом планується оголошувати відповідні тендери.

  Сергій Савчук зауважив, що саме завдяки енергосервісу університет зможе за кошти інвесторів:

   впровадити необхідні енергоефективні заходи у гуртожитках;

    зменшити витрати на комунальні послуги, спрямувавши їх на інші корисні проекти;

    забезпечити тепло і комфорт для проживання та навчання студентів;

  поширити успішний досвід перших проектів на інші об’єкти, що потребують термомодернізації.

  Також учасники наради звернули увагу, що саме від об’єднання зусиль та невпинної роботи усіх стейкхолдерів залежить досягнення мети - підвищення енергоефективності об’єктів на користь як замовникам, так і державі загалом.

  Ще одним прикладом такої консолідації є поглиблення партнерства Держенергоефективності із Інститутом відновлюваної енергетики НАН України. Відповідний Меморандум про співпрацю підписав Сергій Савчук із директором Інституту Степаном Кудрею.

  «Науковий та технічний потенціал Інституту буде необхідним під час розробки нових механізмів стимулювання впровадження проектів з енергоефективності та «чистої» енергетики, враховуючи сучасні інновації та технології», - переконаний Сергій Савчук.