• In English
  • Кожне інвестоване євро, кожна технологія, кожна ідея - це внесок в спільне майбутнє України та ЄС, - Прем’єр-міністр під час VII Українсько-німецького економічного форуму
    Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 11 грудня 2024 року о 15:55

    Інвестиції в українську економіку — це важливий фактор підтримки нашої держави та стратегічні вигоди для іноземного бізнесу. На цьому наголосив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час VII Українсько-німецького економічного форуму, який проходить у Берліні 11 грудня за участі Федерального канцлера Німеччини Олафа Шольца.

    «Для Німеччини та для усієї Європи Україна є полем широких можливостей. Це обопільний рух. Коли німецький бізнес інвестує в нашу економіку, то отримує не лише прибуток, але й стратегічні вигоди в ключових галузях», - зазначив Денис Шмигаль. 

    Однією з них є критична сировина. За словами Прем'єр-міністра, Україна має потенціал задовольнити попит німецьких компаній на метали і рідкісноземельні елементи, необхідні для розвитку виробництва. Що своєю чергою також сприятиме зростанню німецької економіки. 

    «Ми можемо бути частиною єдиних з Євросоюзом промислових ланцюгів – видобування, переробки та постачання», - зазначив Прем’єр-міністр.

    Ще один стратегічний напрямок співпраці, за словами Дениса Шмигаля, це безпека та оборона. Він наголосив, що спроможність українського оборонно-промислового комплексу зростає і вже на 2025 рік становить близько 30 млрд доларів. На сьогодні наша держава має з Німеччиною найбільше спільних підприємств в оборонній галузі. 

    «Цей напрям має надзвичайно широкі перспективи. Наш ОПК - це 800 підприємств, понад 300 тис. працівників, виробничі майданчики, висококласні спеціалісти, можливість виробляти надзвичайно широку лінійку озброєнь. Все це працюватиме на нашу спільну безпеку», - підкреслив Глава українського Уряду, додавши, що українська армія, яка вже воює за стандартами НАТО, зараз прикриває східний фланг Європи і буде робити це в майбутньому. 

    Перспективним напрямком, за словами Денис Шмигаля, є і сектор цифрових технологій та кіберзахисту. Він підкреслив, що Україна – лідер побудови цифрової інфраструктури державних послуг, а один із найкращих у світі GovTech-продуктів - це українська Дія, в якій доступні понад 150 сервісів. 

    «Ми маємо величезний досвід побудови цифрової держави 21 століття. Готові ним ділитися з нашими німецькими партнерами», - зазначив Прем’єр-міністр. 

    За його словами, ІТ-сектор - один з ключових драйверів національної економіки, і в планах довести частку інноваційних продуктів у ВВП країни до 15-20%.

    Продовольчу безпеку Денис Шмигаль назвав важливим напрямком не лише для Європи, а й для світу. 

    «Для Німеччини та Європи український агросектор не становить загрози. Навпаки, він відкриває нові можливості. Ми вже годуємо 400 млн людей у всьому світі, а зможемо нагодувати понад 600 млн. Це гарантує продовольчу безпеку в ризикованих регіонах Африки та Південно-Східної Азії. Ми допоможемо зменшити міграційний тиск на Європу й будемо сприяти соціальній стабільності в Німеччині та інших країнах Євросоюзу», - наголосив Прем’єр-міністр.

    Вагоме значення для України, як підкреслив Денис Шмигаль, має підтримка енергетичного сектору. Він подякував німецькому Уряду за лідерство в енергетичній допомозі та зазначив, що після завершення війни Україна має всі можливості бути великим енергетичним хабом. 

    «Маємо величезний потенціал розвитку атомної генерації та ВДЕ, що допоможе позбутися ЄС залежності від російських вуглеводнів. Особливий потенціал виробництва біометану - близько 10 млрд м кубічних в рік. Маємо найбільші підземні газосховища в Європі ємністю понад 30 млрд кубометрів, які мають стати «газовим сейфом Європи», - наголосив Прем’єр-міністр. 

    Логістичний напрям співпраці – один зі стратегічних, підкреслив Глава українського Уряду і додав, що Україна та ЄС можуть створити єдиний логістичний простір, забезпечивши швидкий та безперешкодний рух людей і товарів. 

    Амбітним проектом загальноєвропейського масштабу, з ключовою роллю приватного бізнесу, Денис Шмигаль назвав відновлення України. За його словами, інвестиції потрібні у відбудову житла, енергетики, транспортної інфраструктури. 

    «Будь-хто, хто сьогодні інвестує в Україну, інвестує в майбутню державу-члена ЄС. Ці слова Канцлера Олафа Шольца чітко акцентують на головній перевазі для потенційних інвесторів. Україна стане для ЄС новим виробничим майданчиком, арсеналом, енергетичним хабом і займе важливе місце в ланцюгах доданої вартості в нових технологіях», - підкреслив Прем’єр-міністр. 

    Глава Уряду переконаний, що кожне інвестоване євро, кожна технологія, кожна ідея - це внесок в спільне майбутнє України та Європейського Союзу на десятиліття вперед.

    Кожне інвестоване євро, кожна технологія, кожна ідея - це внесок в спільне майбутнє України та ЄС, - Прем’єр-міністр під час VII Українсько-німецького економічного форуму Кожне інвестоване євро, кожна технологія, кожна ідея - це внесок в спільне майбутнє України та ЄС, - Прем’єр-міністр під час VII Українсько-німецького економічного форуму