• In English
 • Кожна 5 жінка в Україні стикається з тією чи іншою формою насильства, - Юлія Соколовська
  Міністерство соціальної політики України, опубліковано 20 лютого 2020 року о 18:03

  Міністр соціальної політики Юлія Соколовська, виступаючи на Міжнародному форумі UNFPA „Україна на шляху до подолання домашнього та гендерно зумовленого насильства”, привернула увагу до масштабу проблеми домашнього насильства в Україні.

  Очільниця Міністерства навела статистичні дані: кожна 5 жінка в Україні стикалася з тією чи іншою формою насильства, страждають від цього і чоловіки. Втім, 90% постраждалих від насильства – саме жінки.

  Протягом 2019 року зафіксовано понад 130 тис. звернень громадян з приводу домашнього насильства, що на 15 % більше у порівнянні з аналогічним періодом минулого року, з них 88 % - від жінок, 10 % - від чоловіків. Від дітей надійшло 1055 звернень.

  „Формування “нульової толерантності” до насильства та готовності протидіяти його проявам – один із ключових пріоритетів Мінсоцполітики”, - наголосила Юлія Соколовська.

  Довідково
  Надання соціальних послуг, у тому числі тимчасового притулку особам, які перебувають у складних життєвих обставинах, зокрема внаслідок учинення стосовно них домашнього насильства та насильства за ознакою статі, забезпечують:

  21 центр соціально-психологічної допомоги;

  23 притулки або відділення для осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі;

  339 мобільних бригад соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі;

  12 центрів медико-соціальної реабілітації постраждалих осіб;

  12 центрів денного перебування постраждалих осіб;

  142 „гарячі лінії”.

  Кожна 5 жінка в Україні стикається з тією чи іншою формою насильства, - Юлія Соколовська