• In English
 • Костянтин Гура: Енергоефективність на об’єктах Міністерства охорони здоров’я – складова безпеки країни

  Як підвищити енергоефективність українських лікарень та інших закладів охорони здоров’я – це нагальна тема, яку обговорили заступник Міністра охорони здоров’я України з питань європейської інтеграції Ігор Іващенко та т.в.о. Голови Держенергоефективності Костянтин Гура разом із представниками Міненерго під час онлайн-наради.

  За словами Костянтина Гури, сьогодні у всьому світі як ніколи гостро стоїть питання надійного функціонування системи охорони здоров’я. У непрості часи пандемії та карантину важливо підтримувати цю сферу. 

  Також ні для кого не секрет, що більшість бюджетних закладів в Україні, у т.ч. у медицині зведено ще у радянські часи і вони потребують термомодернізації.

  Саме проекти з енергоефективності чи використання місцевих видів палива дозволять оптимізувати енергоспоживання, а відповідно й скоротити витрати на комунальні послуги. Натомість, медичні заклади будуть безперебійно забезпечені електроенергією, теплом, гарячою водою, а також комфортом.

  «Щоб розвивати енергоефективність у бюджетній сфері, Держенергоефективності впроваджує законодавчі зміни та співпрацює з різними міжнародними організаціями: НЕФКО, GIZ, UNDP та інші. Підтримку можна отримати, наприклад, через Фінсько-український трастовий фонд, який спрямований на розробку якісних, рентабельних проектів, а також на практичне впровадження демонстраційних проектів за участю фінських технологій та досвіду», - повідомив Костянтин Гура.

  Також він нагадав про розроблений спільно з Агентством та прийнятий у 2017 р. закон, завдяки якому тариф на теплову енергію з альтернативних джерел енергії є на 10% дешевшим, ніж тариф на теплову енергію з газу. Вже є чимало інвесторів, які встановлюють твердопаливні котельні та опалюють лікарні завдяки біомасі.

  Учасники зустрічі також дійшли згоди, що низка успішних кейсів стала б взірцем для наслідування для інших установ та масштабування енергоефективних проектів у рамках всієї системи охорони здоров’я.

  За підсумками зустрічі сторони домовилися про необхідність проаналізувати потенційні об’єкти, які потребують нагальних заходів з енергозбереження, та опрацювати можливі шляхи реалізації таких проектів із міжнародними партнерами.