• In English
 • Кошти на виплату допомоги постраждалим від теракту на Каховській ГЕС перераховано регіонам, — Прем’єр-міністр
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 04 липня 2023 року о 17:36

  Відразу після підриву росіянами греблі Каховської ГЕС Уряд виділив із Фонду ліквідації 1,5 млрд грн для будівництва магістральних водогонів. Роботи вже стартували. Про це повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання Уряду 4 липня.

  Ідеться про водогони Карачунівське водосховище – Кривий Ріг — Південне водосховище, Марганець — Нікополь, Хортиця — Томаківка.

  «Їх протяжність близько 150 км, і вони забезпечать питною водою жителів чотирьох регіонів. Зокрема мешканців Кривого Рогу, Нікополя та Марганця. Закликаю до максимальної координації зусиль між центральною та місцевою владою для досягнення результату якнайшвидше», — наголосив Денис Шмигаль.

  Загалом, за словами Прем’єр-міністра, для подолання наслідків теракту на Каховській ГЕС Уряд спрямував понад 4 млрд грн. Це кошти на підвезення людям питної води, на відбудову пошкоджених та зруйнованих об’єктів, на виплату 5 тис. грн одноразової допомоги постраждалим. 

  Як зазначив Глава Уряду, станом на сьогодні вже подано 2300 заяв на отримання такої допомоги, з яких майже тисячу вже передано на виплату. Відповідні кошти перераховані на місця і протягом найближчих двох днів місцева влада має здійснити ці виплати.

  Кошти на виплату допомоги постраждалим від теракту на Каховській ГЕС перераховано регіонам, — Прем’єр-міністр