• In English
 • Корпоративна реформа в держсекторі – це можливість залучити мільярдні інвестиції у відновлення економіки, - Олексій Соболев
  Міністерство економіки України, опубліковано 11 квітня 2024 року о 12:17

  Корпоратизація державного сектору та впровадження міжнародних норм корпоративного управління на стратегічних для держави компаніях – це можливості залучення мільярдних інвестицій у відновлення економіки України. Про це повідомив заступник Міністра економіки України Олексій Соболев.

  “Корпоративне управління - зрозуміла у всьому світі система, яка допоможе зробити роботу держкомпаній більш ефективною і прозорою. ⁠Зрозуміле управління державною власністю впливає на збільшення інвестицій, адже підвищує довіру до державних компаній з боку інвесторів. Міжнародні фінансові установи готові вкладати гроші в держкомпанії з чіткою системою управління”, - наголосив Олексій Соболев.

  Основу для цього закладає закон, що вдосконалює корпоративне управління (законопроект 5593-д).

  Згідно із законом, повноваження членів наглядових рад діятимуть не менше, ніж три роки, а причини звільнення чітко регламентовані. Це значно збільшує прогнозованість роботи компаній держсектору. Відповідно, зростає довіра до них.

  Олексій Соболев навів приклад Укренерго, у якого до корпоратизації не було довгострокових проектів з міжнародними інституціями, а зараз є на понад 10 млрд грн довгострокових залучень коштів для оперативного відновлення мереж навіть в умовах війни.