• In English
 • Корпоративна реформа дає можливість держкомпаніям повноцінно розпоряджатися майном, внесеним у їх статутний капітал, - Олексій Соболев
  Міністерство економіки України, опубліковано 09 квітня 2024 року о 14:58

  Корпоратизація надає державним підприємствам більше можливостей ефективно використовувати наявні матеріальні ресурси.

  Про це повідомив заступник Міністра економіки України Олексій Соболев.

  “Типова юридична форма державної компанії в Україні - це державне підприємство. А державне підприємство не володіє майном, воно управляє ним від імені держави. У випадку, коли ти повністю не володієш майном, то не можеш ним повністю розпоряджатися, давати його, наприклад, в заставу. Для цього потрібно збирати купу різних погоджень та документів”, - наголосив Олексій Соболев.

  Як приклад він пояснив, що зараз для зняття з балансу і продажу столу, якому 30 років, потрібно мати погодження від держорганів, які опікуються роботою підприємства.

  “Тепер, коли компанії корпоратизуються і стають або ТОВ або акціонерними товариствами, вони, як і звичайні комерційні компанії, отримують це майно у власність і можуть ним повноцінно розпоряджатися. А це - значно більший рівень, як можливостей, так і відповідальності”, - додав заступник Міністра економіки України.

  Водночас, аби гарантувати інтереси держави, найбільші стратегічні активи заборонені до приватизації, не передаються в статутний капітал і їх не можна відчужувати без погодження.

  Нагадаємо, важливою складовою корпоративної реформи є Закон № 3587–IX , який впорядковує повноваження наглядових рад. Закон також дозволяє впровадити сучасні системи внутрішнього контролю за діяльністю компаній: комплаєнсу, управління ризиками та внутрішнього аудиту.

  Уряд при цьому зберігає повноваження моніторити та оцінювати діяльність наглядових рад.