• In English
 • Корпоративне управління: професійні учасники повинні створити наглядові ради з початку нового року
  Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку України, опубліковано 29 листопада 2022 року о 11:22

  НКЦПФР (Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку) звертає увагу, що в перехідних положеннях Закону України «Про ринки капіталу та організовані товарні ринки» є обов’язкова норма щодо створення товариствами наглядової ради з 01.01.2023. Це має стати частиною структури корпоративного управління. 

  Також з 01.01.2023 можуть формуватися Ради директорів по новому закону про акціонерні товариства. 

  В рішенні Комісії від 30.12.2021 №1291, яким затверджений стандарт №4 для професійних учасників, встановленні терміни подачі внутрішніх документів щодо корпоративного управління до регулятора. Так, своїм Рішенням від 01.06.2022 №558 Комісія переносить подання таких документів у термін протягом 90 днів після завершення війського стану. 

  Важливо, що відтермінування подачі документів ніяким чином не впливає на виконання норм чинного законодавства щодо створення такого органу, як наглядова рада в системі корпоративного управління професійних учасників. 

  Корпоративне управління відіграє важливу роль для стабільного та надійного функціонування будь-якої компанії. Тож його запровадження сприятиме зниженню ризиків та створенню належної системи внутрішнього контролю.