Наразі в Україні інституційно закріплена координація європейської інтеграції, але цей процес не ідеальний. Реформа державного управління сприяє тому, що євроінтеграція посяде більш високі позиції в порядку денному Уряду. Про це Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе заявила під час зустрічі з депутатами Європейського парламенту в Брюсселі на тему «Імплементація Угоди про асоціацію, майбутнє відносин Україна-ЄС».
Іванна Климпуш-Цинцадзе звернулася до депутатів Європарламенту стосовно розгляду в Парламентському комітеті асоціації питання зміцнення інституційної спроможності Комітету Верховної Ради України з питань європейської інтеграції.
Співголова Парламентського комітету асоціації між Україною та ЄС Даріуш Розатті цікавився тим, які виклики та недоліки є в реалізації Угоди про асоціацію, та як депутати Європарламенту можуть допомогти. Він також попросив докладніше розповісти про майбутнє ухвалення урядово-парламентської дорожньої карти законодавчих ініціатив. Віце-прем’єр-міністр зазначила, що це гнучкий документ, суть якого полягає не стільки в додаткових правових зобов’язаннях, як у підвищенні відповідальності політичних сил в Україні. «При складанні дорожньої карти ми були дуже прагматичними та реалістичними щодо планування та встановлення пріоритетів законодавства, яке має бути ухвалене Парламентом», - додала Іванна Климпуш-Цинцадзе.
Вона також розповіла про сфери, в яких найближчим часом відбудуться зміни. Зокрема, у 2018 році має бути розпочата реформа митної системи, що передбачає ухвалення важливих урядових ініціатив з європейської інтеграції щодо захисту інтелектуальної власності при переміщенні товарів через митний кордон. У сфері транспорту Верховна Рада України має ухвалити пакет євроінтеграційних законів, які регулюють вимоги до перевезення небезпечних вантажів, автомобільних, залізничних та внутрішніх водних шляхів.
Учасники домовились провести детальне обговорення стану виконання Угоди про асоціацію на основі урядового звіту в рамках наступного засідання Парламентського комітету асоціації між Україною та ЄС, засідання якого заплановано на квітень цього року.
У зустрічі також взяла участь народний депутат України, в.о. Голови Комітету Верховної Ради України з питань європейської інтеграції Марія Іонова.