• In English
 • Контроль за аптеками, які уклали договір з НСЗУ щодо відпущених лікарських засобів, посилиться
  Міністерство охорони здоров'я України, опубліковано 02 листопада 2022 року о 12:54

  1 листопада Кабінет Міністрів України вніс зміни до деяких постанов щодо реалізації програми медичних гарантій в частині відшкодування вартості лікарських засобів (реімбурсації).

  Згідно зі змінами аптечні заклади, які вносили дані до електронної системи охорони здоров’я (ЕСОЗ) та отримували за це кошти з державного бюджету в межах програми медичних гарантій, обов’язково мають подати звіти до 15 листопада 2022 року. Це дозволить здійснити їм перерахунок коштів за відпущені в особливий період лікарські засоби, у випадках, коли заклади вносили дані до ЕСОЗ, проте не подавали звітів до неї.

  У разі неподання звіту до 15 листопада, вартість лікарських засобів, відшкодованих на підставі даних в ЕСОЗ, має бути повернена Національній службі здоров’я України через зменшення оплати у наступних періодах.

  Проте для аптечних закладів у тимчасовій окупації або на територіях, де ведуться бойові дії, у разі відсутності технічної можливості вносити дані до електронної системи охорони здоров’я:

  • положення договорів про реімбурсацію вносити дані до ЕСОЗ не застосовуються;
  • відшкодування вартості лікарських засобів, що підлягають реімбурсації, здійснюється на підставі звітів про лікарські засоби, відпущені за паперовими рецептами.

  Такі зміни дозволять здійснювати контроль за аптеками, які уклали договір з НСЗУ, щодо фактично відпущених лікарських засобів та більш ефективно використовувати бюджетні кошти, передбачені на реалізацію програми медичних гарантій.