• In English
 • Контрабанда – це один з найбільших репутаційних ризиків для України, увага Уряду тут цілком виправдана, – експерти
  Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 21 червня 2018 року о 12:28

  Явище контрабанди та сірого імпорту, яке сьогодні має місце на кордоні України, є одним з найбільших репутаційних ризиків і викликів для України. І його подолання в рамках програми «Україна без контрабанди» стає не менш актуальним, аніж ефективна боротьба з корупцією чи проведення секторальних реформ. Про це говорять представники ділових кіл України.
  За їх оцінками по різних секторах економіки рівень тіньових оборудок сягає 60-80%, а в абсолютних цифрах – 70-100 млрд грн. Це гроші, які проходять повз державний бюджет. І це ті втрати, які несе Україна, як держава.

  «Контрабанда – це одна з найбільших системних проблем, які турбують бізнес, - відзначає, виконавчий директор Європейської бізнес асоціації. - Ми вдячні за те, що тепер проблема отримає не тільки увагу Уряду, а ще й рішення, і будуть результати».

  За її словами, сьогодні від планів потрібно переходити до дій. «І це, до слова, підтягує потребу швидше модернізувати судову систему, систему правоохоронних органів, як основу процесів побудови сприятливого інвестиційного клімату. Так само очікуємо і реформу власне митниці, подальшу фіскалізацію економіки. Нам потрібен порядок», - відзначила Анна Дерев’янко.

  З нею погоджується і директор Офісу із залучення та підтримки інвестицій UkraineInvest Данило Білак. Він упевнений, що боротьба з контрабандою, сірим імпортом, взагалі недобросовісною конкуренцією – це пріоритет і для бізнесу, і для держави. «Я чую від інвесторів, що контрабанда – це більш кричуща проблема, аніж корупція, нестача людей чи інші питання. З контрабандою важко боротися на діловому рівні. Ніколи не знаєш, що це, звідки вилізає. Але вона (контрабанда) впливає на прибутки. Чесні компанії платять податки, і ми їм гарантуємо: приїжджайте, в нашій країні буде обре, а потім таке явище».

  Данило Білак зазначив, що великий негатив йде і від того, що контрабанду нерідко стимулюють – нечесні чиновники і правоохоронці на місцевому рівні. «І це вбиває репутацію України. Поки не впораємося з проблемою, говорити про масштабні інвестиції буде важко», - наголосив Глава UkraineInvest.

  Довідково

  Кабінет Міністрів України спільно з Міністерством внутрішніх справ, Генеральною прокуратурою, Національним антикорупційним бюро України, Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою, Державною фіскальною службою, Службою безпеки України напрацювали план дій, направлений на ефективну боротьбу з контрабандою та тіньовими схемами на митниці. Програма отримала назву «Україна без контрабанди». Коментуючи напрацьовані рішення, Прем’єр-міністр відзначав, що весь силовий блок засвідчив «повну готовність і рішучість боротьби з контрабандою», адже існування такого ганебного явища впливає на розвиток економіки, руйнує промисловість. «Наше об’єднання дасть можливість жорстко карати всіх тих, хто має відношення до контрабанди. Будемо знищувати тіньові схеми і залучати кожну гривню до бюджету, - сказав Володимир Гройсман. - План у нас готовий. Ми презентуємо його. Але попереджаю всіх уже: стережіться і починайте служити державі. Кожна гривня має бути в бюджеті. Це принципово важливо».