• In English
 • Консули працюють аби допомогти кожному засудженому за кордоном громадянинові України - Державний секретар МЗС Андрій Заяць
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 06 серпня 2018 року о 19:29

  У рамках підготовки до анонсованої Президентом України Наради керівників закордонних дипломатичних установ України, що відбудеться наприкінці місяця, Державний секретар МЗС Андрій Заяць провів брифінг щодо захисту прав українців, яких ув’язнено, затримано чи заарештовано за кордоном.

  За його словами, нині за кордоном затримано, заарештовано чи відбуває покарання більше 10 тис. громадян України, з них більше 6,5 тис. засуджено до позбавлення волі.

  Відповідно до Консульського статуту, затвердженого Указом Президента, і доручень Глави Держави МЗС вживає всіх можливих заходів задля надання допомоги нашим співвітчизникам: забезпечення їхніх процесуальних прав, права на захист, на перекладача тощо, а також у поверненні на Батьківщину засуджених до позбавлення волі, відзначив Андрій Заяць.

  Державний секретар наголосив, що МЗС надає допомогу всім громадянам України, які її потребують за кордоном. Пріоритет – політично вмотивовані вироки, засуджені до смертної кари та довічного позбавлення волі. Всі громадяни України можуть розраховувати на допомогу держави: винні і невинні, за сфабрикованими звинуваченнями, за навмисний злочин чи за злочин за необережністю.

  За інформацією наведеною Державним секретарем МЗС, нині в РФ незаконно утримується 27 громадян України, справам яких надається пріоритетної уваги. На особливому контролі справи Олега Сенцова та Олександра Кольченка, оскільки російська сторона продовжує відмовляти нашим консулам у наданні інформації про стан їхнього здоров’я.

  Однією з чутливих і резонансних тем Андрій Заяць назвав затримання або засудження громадян України за перевезення нелегальних мігрантів чи контрабандного вантажу.

  За інформацією грецьких та італійських правоохоронних органів, близько 250 українських моряків перебувають під слідством чи відбувають покарання, здебільшого за перевезення нелегальних мігрантів. Лише протягом останнього місяця до України зусиллями консулів повернуто 33 українських моряки, які тривалий час перебували у скруті за кордоном, зазначив Державний секретар МЗС.

  Окрему групу, за його словами, складають громадяни України, затримані або засуджені за кордоном за збут наркотичних речовин. Найбільша їх кількість у Російській Федерації – понад 2 300 осіб. У інших країнах – Таїланд, Малайзія – ще близько 200.

  Державний секретар МЗС вкотре закликав громадян України дотримуватися засадничих правил під час перебування за кордоном:

  дотримуватися вимог місцевого законодавства;

  не погоджуватись на пропозиції, навіть знайомих осіб, на перевезення речей і пакунків під час міжнародних авіаційних та автотранспортних перевезень;

  не погоджуватись на пропозиції працевлаштування за кордоном без оформлення у легальний, передбачений законом спосіб.

  «Ми будемо боротися за кожного українця, засудженого за кордоном за політичними мотивами, захищати права всіх співвітчизників. Ця тематика буде обговорена на Нараді керівників ЗДУ наприкінці місяця за участю Президента України», - зазначив Андрій Заяць.